Sobota, 8 października
Imieniny: Brygidy, Pelagii
Czytających: 6086
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zabawa przed świąteczną labą

Środa, 12 kwietnia 2006, 0:00
Autor: Agata
Jelenia Góra: Zabawa przed świąteczną labą
Fot. Organizator
Po raz pierwszy nauczyciele bibliotekarze przygotowali w środę konkurs wielkanocny dla najmłodszych. Do zabawy zaproszono dzieci z klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze oraz ich opiekunki: Beatę Waszniewską i Wiesławę Łuczyńską.

Dzieciaki pochwaliły się swoją wiedzą na temat przygotowań do Wielkanocy. Czytały wiersze wielkanocne księdza Twardowskiego. Atrakcją było poszukiwanie zagadek świątecznych schowanych w magazynach bibliotecznych pomiędzy książkami.
Drugoklasiści narysowali kartki świąteczne i napisali życzenia.

– Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej jest dla dzieci wielkim przeżyciem. Mają możliwość zobaczenia jej od drugiej strony, na co dzień niewidocznej i nieznanej czytelnikom. Zapoznają się także z funkcjonowaniem placówki – powiedziała Beata Waszniewska, wychowawczyni klasy II a.
Dodała, że jest to też zachęta i zaproszenie do korzystania ze zbiorów, z których dzieci na pewno skorzystają, kiedy dorosną i będą uczyć się w szkołach średnich i studiować.

Mamy nadzieję, że dla najmłodszych była to pierwsza, ale nie ostatnia tego typu przygoda z książką. Na razie o nauce nie tylko oni mogą na kilka dni zapomnieć. Od czwartku we wszystkich szkołach zaczynają się ferie świąteczne. Potrwają do wtorku włącznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group