Wtorek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 11148
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Za tydzień decyzja ws. połączenia MDK i MOS–u

Środa, 22 kwietnia 2020, 13:09
Aktualizacja: Sobota, 25 kwietnia 2020, 10:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Za tydzień decyzja ws. połączenia MDK i MOS–u
Fot. Przemek Kaczałko
Sytuacja związana z zakazem zgromadzeń sprawia, że również Rada Miejska rozpoczęła pracę w trybie zdalnym. Podczas dzisiejszej (22.04) Komisji Oświaty miał być rozpatrywany projekt utworzenia Centrum Wspierania Uzdolnień, który zakłada połączenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportu i Młodzieżowego Domu Kultury.

Jak już informowaliśmy w lutym br., efektem pracy zespołu powołanego przez prezydenta miasta, było wypracowanie rekomendacji dla usprawnienia zarządzania oświatą w Jeleniej Górze. W zespole powołanym przez Jerzego Łużniaka pracowali: Konrad Sikora (zastępca prezydenta odpowiedzialny za sport i edukację), Anna Bałkowska (przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej), Ryszard Wach (dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miasta), a także przedstawiciele związków zawodowych (Sylwia Gac-Sufleta, Andrzej Grosicki), Joanna Marczewska (przedstawicielka dyrektorów szkół) oraz Sebastian Kalisz (księgowy ze Szkoły Podstawowej Nr 15).

Aktualnie częścią obiektów sportowych zarządza spółka Termy Cieplickie (stadion, hala i hotel przy ul. Złotniczej), a częścią Międzyszkolny Ośrodek Sportu (hala, basen, korty przy ul. Sudeckiej, stadion przy ul. Lubańskiej, a nawet Rakownica). Wydatki związane z MOS-em znajdują się w dziale dotyczącym kultury fizycznej, a MDK jest jednostka oświatową. Nowy, połączony twór ma się zajmować szeroko pojętym wspieraniem uzdolnień dzieci i młodzieży - pod względem sportowym, kulturalnym i naukowym.

Pomysł łączenia MOS-u i MDK był już forsowany za kadencji Marcina Zawiły, jednak liczne protesty i brak większości w Radzie Miejskiej, nie pozwoliły na realizację przedsięwzięcia. Obecnie, sprawa wydaje się przesądzona, a decyzja ma być podjęta na najbliższej - zdalnej sesji Rady Miejskiej, zaplanowanej na 29 kwietnia br.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Oświaty na wniosek radnego Justyna Bilskiego, zdjęto projekt dotyczący utworzenia Centrum Wspierania Uzdolnień z porządku obrad, bowiem zawierał szereg błędów i ma być szybko poprawiony. Już w najbliższy piątek Komisja Oświaty ponownie spotka się za pomocą łączy internetowych i wyda opinię do projektu. Ostateczna decyzja zapadnie w najbliższą środę (29.04) podczas sesji Rady Miejskiej (również drogą internetową).

Póki co, nie ma decyzji gdzie trafią obiekty sportowe, ale najprawdopodobniej będzie to miejska spółka Termy Cieplickie, która zarządza już częścią obiektów. W trakcie dyskusji podkreślano, że basen czy korty przy ul. Sudeckiej wymagają dużych inwestycji. Zarówno one, jak i hala przy ul. Sudeckiej i stadion przy ul. Lubańskiej - mają być przekazane innemu podmiotowi. Na pytanie radnego Bilskiego, czy któryś z obiektów zarządzanych obecnie przez MOS, jest planowany do sprzedaży - zastępca prezydenta zapewnił, że nie ma takich planów.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
10%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzasz zagłosować?

Oddanych
głosów
237
1 Bezpartyjni Samorządowcy
6%
2 Trzecia Droga 2050
3%
3 Nowa Lewica
9%
4 Prawo i Sprawiedliwość
23%
5 Konfederacja
11%
6 Koalicja Obywatelska
44%
7 Polska Jest Jedna
2%
8 Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
0%
9 Ruch Dobrobytu i Pokoju
1%
10 Normalny Kraj
2%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ranking władców Polski z dynastii Piastów
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – pokaz laserów – widok z drona!
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 2.10.2023
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
 
Aktualności
Otworzyli 3 % S3
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group