Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 12877
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Za przywłaszczenie grozi kara

Piątek, 26 listopada 2021, 11:38
Autor: 112
Jelenia Góra: Za przywłaszczenie grozi kara
Fot. Archiwum
W jednym z jeleniogórskich dyskontów spożywczych pokrzywdzony przy kasie zostawił telefon, który zabrała stojąca za nim jeleniogórzanka. Kobiecie grozi za to kara grzywny, ograniczenie wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Do zdarzenia doszło 15 września br. w jednym z jeleniogórskich dyskontów spożywczych. Pokrzywdzony po zrobieniu zakupów pozostawił przy kasie telefon komórkowy. Zauważyła to stojąca za nim kobieta, wykorzystała okazję i go zabrała. Pokrzywdzony wartość poniesionych strat oszacował na 800 zł.

O zaginięciu telefonu powiadomił Policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali 27-letnią kobietę jako podejrzewaną o popełnienie tego czynu.

Policja przypomina, że każdy kto znalazł cudzą rzecz jest zobowiązany w ciągu dwóch tygodni od dnia jej znalezienia do zawiadomienia o tym fakcie na przykład Policji lub w inny możliwy sposób poszukać jej posiadacza. Znalazca może uwolnić się od odpowiedzialności za przedmiotowe zachowanie pomimo nie zawiadamiania Policji lub stosownego organu, jeśli podjął stosowne kroki w celu poszukiwania właściciela rzeczy. Można na przykład zamieścić ogłoszenie w Internecie, prasie lub umieścić własne ogłoszenie w miejscach publicznych, których charakter na to pozwalają (tablice w parkach, słupy ogłoszeniowe itp.).

Pamiętaj: Nie zwracając znalezionej rzeczy dokonujesz przywłaszczenia. Jeżeli wartość tej rzeczy nie przekracza 500 zł, popełniania się wykroczenie. W sytuacji gdy jej wartości przekracza kwotę 500 zł, grozi odpowiedzialność karna za popełnienie przestępstwa.

Twoja reakcja na artykuł?

4
36%
Cieszy
1
9%
Hahaha
2
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
3
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group