Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9562
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Za Miedzińskiego jednak nie Mrugała

Sobota, 21 grudnia 2019, 7:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 grudnia 2019, 13:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Za Miedzińskiego jednak nie Mrugała
Na zdjęciu Julia Papaj
Fot. użyczone
Po rezygnacji z mandatu przez Piotra Miedzińskiego, prawo do objęcia funkcji radnego miał Rafał Mrugała – jeleniogórski przedsiębiorca, który w okręgu wyborczym nr 2 osiągnął drugi wynik na liście Huberta Papaja. Jak się dowiedzieliśmy, właściciel cukierni nie przyjął mandatu, więc trafi on do osoby, która osiągnęła trzeci wynik na liście komitetu Zadbajmy o miasto – Julii Papaj.

W wyborach samorządowych w 2018 roku Piotr Miedziński startujący z pierwszego miejsca na liście firmowanej przez Huberta Papaja zdobył 284 głosy i uzyskał mandat, z którego niespełna miesiąc temu zrezygnował. Zgodnie z prawem wyborczym, prawo do objęcia wolnego miejsca po Miedzińskim miał Rafał Mrugała, który z trzeciej pozycji na liście uzyskał drugi wynik (211 głosów). Jeleniogórski przedsiębiorca jednak nie zdecydował się na objęcie mandatu, więc kolejną uprawnioną osobą jest Julia Papaj - prywatnie mama Huberta Papaja, byłego zastępcy prezydenta, a obecnie radnego Bezpartyjnych Samorządowców.

Julia Papaj (75 lat) urodziła się na Kresach Wschodnich, w Matkowie. Po wojnie razem z rodzicami przybyła na ziemie zachodnie (większość rodziny zginęła z rąk UPA). J. Papaj przez niemal 40 lat pracowała jako nauczycielka, głównie w Szkole Podstawowej Nr 1 w Jeleniej Górze. Obecnie jest na emeryturze. W wyborach samorządowych uzyskała 137 głosów, choć była na ostatnim miejscu na liście.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, mama Huberta Papaja przyjmie mandat i powinna na najbliższej sesji Rady Miejskiej złożyć ślubowanie.

Twoja reakcja na artykuł?

11
16%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
3
4%
Smuci
11
16%
Złości
42
61%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group