Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2832
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Za darmo ratują dzieciom wzrok

Poniedziałek, 6 października 2008, 9:02
Aktualizacja: 9:03
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Za darmo ratują dzieciom wzrok
Fot. Archiwum
Do trwającej od kilku lat akcji „Ratujmy Wzrok Dzieciom”, której patronują Jeleniogórskie Zakłady Optyczne, dołączyły Kowary. Program obejmuje, podobnie jak w Jeleniej Górze, dzieci klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjów, które mogą zgłosić się na bezpłatne badanie przez lekarza okulistę od 30 września do 30 października w Przychodni Rodzinnej CITO – MED.

Uczestnicy programu mogą uzyskać kompleksową pomoc, od diagnozy okulistycznej po zaopatrzenie w okulary korekcyjne. Pierwszym krokiem jest oczywiście zgłoszenie na badanie okulistyczne, po którym wszystkie dzieci z wadami wzroku otrzymają recepty opatrzone pieczątką „Ratujemy Wzrok Dzieciom”.

Następnie rodzice udadzą się do zakładu usług optycznych Jana Burnosa w Kowarach, gdzie dostaną bezpłatnie dla swoich pociech soczewki korekcyjne. Za darmo mogą także zamontować je do opraw wykonanych przez optyka. Dzieci z najbiedniejszych domów mogą także otrzymać refundację na oprawę okularową w wysokości czterdziestu złotych od jeleniogórskiego stowarzyszenia Rotary Club, które wyda je na podstawie pisma ze szkoły potwierdzającego sytuację dziecka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group