Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 4102
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Za co i komu płaci się w jeleniogórskim WORD–zie?

Piątek, 6 września 2013, 7:30
Aktualizacja: 7:32
Autor: Mea
Jelenia Góra: Za co i komu płaci się w jeleniogórskim WORD–zie?
Fot. Mea
– Za egzamin na prawo jazdy w WORD–zie płaci się w kasie, w której obca firma pobiera dla siebie prowizję 2,50 zł, a nie można zapłacić kartą – zadzwonił do nas Sebastian z Karpacza. – Dlaczego tak jest? – pytał. – Prowadzenie kasy było dla nas nieopłacalne – wyjaśniał Paweł Broniszewski, egzaminator nadzorujący z jeleniogórskiego WORD–u.

Kiedy Sebastian z Karpacza przyszedł do WORD-u zapłacić za egzamin na prawo jazdy, zdziwił się, że prywatna firma czerpie korzyści z obowiązkowej opłaty. – Wolałbym tę prowizję zapłacić bezpośrednio WORD-owi. Dziwna sytuacja, że w instytucji wojewódzkiej prywatna firma robi interes – mówił pan Sebastian.

Jeszcze dwa lata temu kasę w WORD-zie prowadzili jego pracownicy. – Mieliśmy problem z przekazywaniem pieniędzy do banku, które musiały być wiezione konwojem. Firma zajmująca się takim przewozem pobierała dużą prowizję. Było to dla nas nieopłacalne. Taniej wyszło zatrudnić firmę zewnętrzna – wyjaśnił Paweł Broniszewski.

- Jeśli ktoś nie chce płacić prowizji może zrobić przelew. Zastanawiamy się nad wprowadzeniem terminala, by można było płacić również kartą – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group