Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6428
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z zespołem Downa w radosnych barwach

Wtorek, 15 marca 2011, 17:44
Aktualizacja: 17:44
Autor: Agrafka
Jutro o 18.00 w ramach obchodów VI Światowego Dnia Dzieci z Zespołem Downa odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Alicji Plewni pod nazwą „W każdym dziecku ukryte jest marzenie Boga” w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie.

Zdjęcia prezentowane na wystawie zostały wykonane głównie na turnusach rehabilitacyjnych, na które Alicja Plewnia jeździ ze swoją córką i to właśnie córka stała się dla niej inspiracją do robienia zdjęć. - Fotografuję od momentu, w którym Jagoda pojawiła się na świecie. Tematem zdjęć są głównie dzieci z zespołem Downa – mówi autorka.

Wystawa ukazuje świat dzieci z zespołem Downa w radosnych barwach. Uczy, że gdy nie będziemy patrzeć na nie przez pryzmat naszej normalności, wtedy odkryjemy ich radosną stronę życia i będziemy potrafili bardziej zrozumieć ich świat.

Alicja Plewnia jest członkiem Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa. Jest mamą 14-letniej Jagody. Alicja Plewnia trzy lata temu założyła forum internetowe „Zakątek 21”, które jest przeznaczone dla rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Dziś forum cieszy się dużym powodzeniem, a zarejestrowanych jest na nim ponad 1300 użytkowników i ciągle dołączają kolejni. W ubiegłym roku powstało również Stowarzyszenie Zakątek 21.

Dotychczasowe osiągnięcia Alicji Plewni, to wyróżnienie w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Dziecko niepełnosprawne kochane takie jakie jest, dlatego, że jest!" (2007), w X edycji tegoż samego konkursu III miejsce (2009) w XI edycji (2010) również miejsce III. Jest również współautorką zdjęć wystawy „Odmienne, ale takie same” prezentowanej w 2007 roku, w ramach II Światowego Dnia Zespołu Downa w Klubie ”Orlik” w Jeleniej Górze. W marcu 2010 roku odbył się wernisaż wystawy „W każdym dziecku ukryte jest marzenie Boga” w MCK w Tychach. W czerwcu 2010 r. wystawiła swoje zdjęć na zlocie stowarzyszenia Zakątek 21.

Zdjęcie jej autorstwa zdobi okładkę książki Bogusławy Kaczmarek „Trudna dorosłość osób z zespołem Downa”. Serię fotografii pani Alicji opublikowano w kalendarzu na rok 2010, wydanym przez Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa.

Organizatorem jest Miasto Jelenia Góra, Miejski Dom Kultury „Muflon”, Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa, Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group