Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5918
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z „Żeroma” strzelali w dziesiątkę

Wtorek, 28 października 2008, 8:44
Aktualizacja: 8:45
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Z „Żeroma” strzelali w dziesiątkę
Fot. TEJO
Wręczeniem pucharów, medali i dyplomów zakończył się Młodzieżowy Turniej Strzelecki o Puchar Komendanta Miejskiego Policji. Uroczyste podsumowanie zawodów odbyło się wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Zwycięzcami tegorocznego turnieju strzeleckiego w rozgrywkach drużynowych wśród chłopców i wśród dziewcząt okazały się drużyny reprezentujące Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze. Te drużyny otrzymały Puchar ufundowany przez komendanta miejskiego policji – inspektora Zbigniewa Ciosmaka.

Drugie miejsce drużynowe wśród chłopców zajęła drużyna reprezentująca ZS „Elektronik”, a trzecie ZST„Mechanik”. Za drugie i trzecie miejsce trofea ufundował Jeleniogórski Zarząd Stowarzyszenia „LOK”.

Wśród szkół gimnazjalnych I miejsce wśród chłopców zajęła drużyna z Gimnazjum nr 3. Drugie miejsce drużynowe wśród dziewcząt zajęła drużyna reprezentująca Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1, a trzecie drużyna dziewcząt z „Mechanika”. Wśród szkół gimnazjalnych wśród dziewcząt najlepsza okazała się drużyna z Gimnazjum nr 1. Najlepsi strzelcy wśród dziewcząt i chłopców otrzymali od Komendanta Miejskiego Policji maskotkę policyjną – kom. Lwa.

W tym roku odbyła się już IV edycja tych zawodów. Na uwagę zasługuję fakt, iż z roku na rok turniej ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży. W roku ubiegłym w turnieju wzięło udział 60 uczniów, a w tym już ponad 80.

Głównym celem zawodów jest popularyzacja strzelectwa sportowego wśród młodzieży jako jednej z dyscyplin sportowych, ale również jest to wskazanie młodzieży alternatywy spędzania wolnego czasu w ramach realizacji przez Policję Jeleniogórską programu prewencyjnego „Nie daj się uzależnieniom i wszelkim zagrożeniom” – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska.
Jesienią przyszłego roku planowana jest kolejna, V już edycja Młodzieżowego Turnieju Strzeleckiego.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group