Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4111
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świat: Z Simetu do Rio de Janeiro

Czwartek, 12 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 kwietnia 2007, 21:51
Autor: KED
Świat: Z Simetu do Rio de Janeiro
Fot. Krzysztof Knitter
Zawodnik Jeleniogórskiego Klubu Sportowo – Rehabilitacyjnego Start – Simet Grzegorz Samczyk został powołany do reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w siatkówce na siedząco.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w siatkówce na siedząco odbędą się w Rio de Janeiro w Brazyli, w dniach 13-24 kwietnia. Weźmie w nich udział osiem najlepszych drużyn ze wszystkich kontynentów. Polska uzyskała prawo gry w imprezie zdobywając brązowy medal w ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy.

Jeleniogórski jedynak w kadrze jest tegorocznym maturzystą w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1. Siatkówkę na siedząco uprawia od roku. Posiada schorzenie narządu ruchu – niedowład kończyny dolnej. - Przed wyjazdem do Brazylii Grzesiu przez dwa tygodnie przebywał na obozie kadry w Wiśle, po którym był bardzo chwalony przez szkoleniowców jako talent pierwszej wody – mówi prezes Start – Simet Wiktor Żuryński. Podczas MMŚ będzie zawodnikiem wyjściowej pierwszej szóstki.

Tym samym G. Samczyk dołączył do grona obecnych i byłych kadrowiczów wywodzących się z jeleniogórskiego klubu czyli: W. Żuryńskiego, Piotra Truszkowskiego, Piotra Tośko i Zdzisława Filipiaka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
224
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group