Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7573
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z siekierą na sąsiadów

Wtorek, 3 sierpnia 2010, 9:02
Aktualizacja: 9:03
Autor: Angela
Jutro (środa 4.08) przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze stanie 24 – letni Artur D. z Kopaczowa, który 11 września 2009 roku, włamał się do domu swoich sąsiadów i chciał ich okraść. Kiedy właścicielka lokum odmówiła wydania pieniędzy sprawca zadał kobiecie oraz jej mężowi kilka ciosów siekierą.

Artur D. (24 lata) z okolic Bogatyni odpowie za usiłowanie podwójnego zabójstwa. Jutro stanie w oko w oko ze swoimi ofiarami: 68 – letnią sąsiadką, Wiktorią B. oraz jej mężem 88-letnim Janem Z. To do nich 11 września minionego roku oprawca z siekierą w dłoni włamał się przez okno w piwnicy. Był kompletnie pijany i najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków.

– Kiedy oskarżony wszedł do budynku po pieniądze, a lokatorzy nie chcieli ich wydać, użył siekiery, którą zadał dwa ciosy Wiktorii B. – mówi sędzia Andrzej Wieja, rzecznik jeleniogórskiego sądu.
Kobieta broniła się na tyle skutecznie, że rany, które odniosła, okazały się obrażeniami nie zagrażającymi dla jej zdrowia i życia. Poważniejsze obrażenia odniósł 88-letni Jan Z., którego agresor też zaatakował: doznał między innymi stłuczenia mózgu.

Po ataku i obezwładnieniu lokatorów sprawca zabrał portfel, w którym było 18 złotych i uciekł z miejsca zdarzenia. Przeprowadzone działania policji i prokuratury doprowadziły do wytypowania sprawcy, który początkowo przyznał się do próby zabójstwa sąsiadów, po czym kilkakrotnie przyznawał się i wypierał próby zabicia lokatorów. Mimo tego Artur D. odpowie teraz jak za zabójstwo, za co za kratami więzienia może pozostać nawet dożywotnio.

Artur D. był wcześniej karany za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group