Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6355
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Z psem na spacer? Tylko w butach!

Sobota, 16 marca 2013, 8:12
Aktualizacja: Niedziela, 17 marca 2013, 8:31
Autor: Angela
– Nie wiem, czym są posypane chodniki, ale mój dog po spacerze miał po porostu żywe rany na łapach – z taką informacją zadzwoniła nasza Czytelniczka, która przeszła ze zwierzęciem od Szkoły Podstawowej nr 11 do wiaduktu na al. Jana Pawła II, gdzie pies zaczął kuleć i nie był w stanie sam iść. Zarówno weterynarz, jak i straż miejska są zgodni, że nie jest to wina zarządcy chodnika. – Psy, które są bardziej wrażliwe, powinny chodzić w butach, czyli specjalnych ochraniaczach na łapy – mówi Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Mieszkanka Jeleniej Góry wybrała się ze zwierzęciem na spacer kilka dni temu. Na wiadukcie nieopodal marketu Tesco pies zaczął kuleć.

- W połowie drogi do celu okazało się, że wysypana na chodniki sól zżarła mu poduszki na łapach – mówiła jeleniogórzanka, która natychmiast zaprowadziła psa do weterynarza.

Okazuje się, że w przypadku delikatnych zwierząt taka reakcja na sól jest powszechna. Weterynarz polecił kobiecie, by kupiła dla zwierzęcia specjalne ochraniacze na łapy. Taką samą radę dała jej straż miejska.

- Przypominamy mieszkańcom, że chodniki są posypane taką samą substancją, jak drogi. Mieszkanka soli i piasku może podrażniać łapy zwierząt, więc jeśli wychodzimy z psami na dłuższe spacery, warto im założyć specjalne ochraniacze – mówi Artur Wilimek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group