Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5783
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z psem na śmietnik

Środa, 23 grudnia 2009, 7:53
Aktualizacja: Czwartek, 24 grudnia 2009, 8:23
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Z psem na śmietnik
Fot. DTP
Kiedy nadchodzi czas świątecznych porządków, wraz z nieczystościami jeleniogórzanie coraz częściej wyrzucają z domów... zwierzęta. W ostatnich dniach do jeleniogórskiego schroniska trafiło ponad 20 czworonogów. Są i tacy, którzy przywiązują je do ogrodzeń i drzew. W minioną niedzielę przy niemal dwudziestostopniowym mrozie ktoś uwiązał psa na Wzgórzu Kościuszki.

Wychłodzonego i ledwo żywego zwierzaka zauważyli przechodnie, którzy powiadomili straż miejską. Ostatecznie psa zabrali pracownicy schroniska dla małych zwierząt w Jeleniej Górze. Dwa dni później do placówki zgłosił się po niego jego właściciel. Twierdził, że pies uciekł mu podczas spaceru i ktoś musiał go złapać i uwiązać.

W miniony piątek w Chmieleniu młodemu małżeństwu z dwójką dzieci odebrano innego psa, który był przywiązany obok budynku gospodarczego. Nie miał żadnej budy ani miejsca, gdzie mógłby się schronić przed zimnem. Był też wygłodzony.

– Pies trafił do nas w fatalnym stanie – mówi Eugeniusz Ragiel, kierownik Schroniska dla małych zwierząt. Obecnie szukamy dla niego nowego właściciela, a sprawa trafiła do Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej.

Wczoraj przywieziono tam kolejne dwa psy ze Szklarskiej Poręby. Z Jeleniej Góry przyprowadzonego innego porzuconego czworonoga. Jak co roku w okresie świątecznym i sylwestrowym trafia do schroniska więcej psów. W ostatnich dniach – aż dwadzieścia sztuk. – Ludzie robią porządki w mieszkaniach i wraz z nieczystościami wyrzucają zwierzęta – mówi kierownik Ragiel.

Kierownik schroniska dla małych zwierząt i prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce przypomina, że każdy właściciel ma obowiązek zapewnienia zwierzętom odpowiednich warunków.
– Właściciele mają obowiązek ocieplenia budy i zapewnienia ciepłej lub letniej wody do picia oraz treściwego posiłku – mówi Eugeniusz Ragiel.
Nie dopilnowanie tych obowiązków oraz bicie zwierząt jest traktowane jako znęcanie się nad zwierzęciem, co jest zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1052
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group