Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4289
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z nożem na matkę i policjantów

Niedziela, 6 maja 2018, 12:09
Aktualizacja: Sobota, 26 maja 2018, 7:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Z nożem na matkę i policjantów
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (5.05) około godz. 18:30 jeleniogórscy policjanci interweniowali w budynku przy Placu Piastowskim w Cieplicach, skąd wpłynęło zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie.

- Agresywny mężczyzna biegał po klatce schodowej z nożem, groził matce, że ją zabije. Rzucał w kobietę ceramicznymi kaflami. Sytuacja mogła skończyć się poważnie - powiedział asp. sztab. Paweł Petrykowski, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

- Kobieta w obawie o swoje życie wezwała policję. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, mężczyzna skierował na nich swoją agresję. Dalej biegał z nożem, rzucał w policjantów kaflami. Nie reagował na wezwania, aby odrzucił niebezpieczne przedmioty. Jego zachowanie było irracjonalne, był pobudzony, jakby pod wpływem alkoholu i/lub innych środków - opisuje sytuację rzecznik policji.

Jeden z przeszkolonych policjantów użył tasera, mężczyzna został obezwładniony. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, bowiem stan mężczyzny wskazywał na potrzebę przewiezienia go do szpitala psychiatrycznego. Po kilkunastu minutach mężczyzna źle się poczuł, zasłabł, następnie został przewieziony do szpitala, gdzie nadal przebywa. Aktualnie policja i prokuratura ustalają szczegółowo przebieg zdarzenia.

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
372
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group