Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 7818
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z Nielestna na Saharę

Wiadomości: Świat
Środa, 13 marca 2019, 21:05
Aktualizacja: 21:08
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Magdalena Wróbel z Nielestna aktualnie przebywa w Maroku, gdzie bierze udział w Runmagedon Sahara – niezwykle wymagającej imprezie biegowej, która gromadzi na starcie największych twardzieli i twardzielki z całego świata. Przed startem udało nam się porozmawiać z reprezentantką naszego regionu.

Uczestnicy Runmagedonu Sahara mają do pokonania 120 km.

Na początek mamy pustynię kamienistą, w drugim etapie piaszczystą, a na trzecim pasmo gór Atlas - 2 tysiące metrów przewyższenia - opowiada Magdalena Wróbel, reprezentująca Gminę Wleń.

Co ciekawe, w ubiegłorocznej edycji tylko 2 kobiety z Polski zdecydowały się na start w tym ekstremalnym biegu, a w tym roku - razem z naszą reprezentantką - będzie 12 Polek. W sumie z kraju nad Wisłą wystartowały 84 osoby, w tym Dominika Stelmach - wielokrotna triumfatorka Wings For Life, aktualna wicemistrzyni świata w długodystansowym biegu górskim (Karpacz, 2018).

Biegam od 2016 roku, ale chciałam spróbować swoich sił w takim hardcore'owym biegu - zaznacza nasza rozmówczyni, która przyznaje, że temperatura będzie dodatkowym utrudnieniem. - Na pewno stopy odczują trudy biegu. Wyzwaniem jest też bieg po piasku - mówiła.

Jak zaznacza M. Wróbel - ma już pustynne doświadczenie, bowiem brała udział w tego typu imprezie w Kairze. W Polsce również ma za sobą wiele ekstremalnych wyzwań - w ciągu roku 22 starty w maratonach górskich, z czego 14 razy stanęła na podium.

Runmagedon Sahara odbywa się w dniach 11-17 marca 2019 r.

Jestem bardzo pozytywnie nastawiona. Pewne jest, że nie zejdę z trasy. Tam są bardzo pozytywni ludzie i nawet jak ktoś będzie chciał się poddać, oni popchają do przodu - wyznała Magdalena Wróbel, która ma już kolejne ambitne plany. Po zmaganiach na pustyni czeka ją Runmagedon Kaukaz w Gruzji.

Mieszkanka Nielestna podkreśla, że bieganie to jej pasja.

Na co dzień pracuję, uczę się. Mam nastoletniego syna, którym się zajmuję i zawsze znajduję czas na bieganie - dodała.

Twoja reakcja na artykuł?

14
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group