Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7396
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z młodzieżową książką „na walizkach”

Niedziela, 5 czerwca 2011, 8:47
Aktualizacja: 8:48
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Z młodzieżową książką „na walizkach”
Fot. Grzegorz Truchanowicz
W ramach VIII finału akcji „Z książką na walizkach” do Mysłakowic przybyła Katarzyna Majgier, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie autorskie zorganizował mysłakowicki Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z Zespołem Szkół w Mysłakowicach.

„Marzycielki”, „Miłość ci wszystko wyPaczy”, „Po co mi chłopak?” i „Przebój na pięć” to tylko niektóre tytuły książek, których autorką jest Katarzyna Majgier. Jej pierwsza powieść „Trzynastka na karku” zdobyła nominację do nagrody literackiej Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Książka Roku 2006. Rok później otrzymała Literacką Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za powieść dla dzieci „Amelka”.

Katarzyna Majgier przyjechała do Mysłakowic na zaproszenie Biblioteki Publicznej działającej przy GOK-u. Spotkanie autorskie, którego celem było propagowanie czytelnictwa w gminie, odbyło się w miłej atmosferze i wzbudziło spore zainteresowanie wśród młodych uczestników. Pisarka odpowiadała na całe mnóstwo pytań.

Co ciekawe, Katarzyna Majgier prowadzi także strony internetowe kierowane do dzieci i nastolatków takie jak amanita.pl, junior.reporter.pl oraz quizeria.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group