Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6632
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z Mikołajem na pediatrii

Sobota, 7 grudnia 2019, 16:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 grudnia 2019, 10:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Z Mikołajem na pediatrii
Fot. Przemek Kaczałko
To już tradycja – dzieci, które z uwagi na chorobę nie mogą spędzić Dnia Świętego Mikołaja w domu, na oddziale pediatrii Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej odwiedza "gość z Laponii". Mali pacjenci dostają prezenty i bawią się z pomocniczkami Mikołaja.

Na spotkanie z Mikołajem przybyły nie tylko dzieci z pediatrii, ale również z alergologii, okulistyki, chirurgii dziecięcej. Co istotne, prezenty dostały również dzieci, którym stan zdrowia nie pozwolił na uczestniczenie w zabawie.

W rolę Św. Mikołaja wcielił się Grzegorz Bielewicz z Grupy GB. Oprócz prezentów, dzieci otrzymały również vouchery do Karkonoskiego Parku Rozrywki. Na koniec - pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek, zarówno dla dzieci jak i rodziców.

Miesiąc grudzień obfituje w tym roku w różne atrakcje, urozmaicając małym pacjentom pobyt w szpitalu. Dwa dni temu, odbył się koncert „Dzieci-Dzieciom” w wykonaniu uczniów klas muzycznych Szkoły Nr 11/ Państwowej Szkoły Muzycznej w Jeleniej Górze. W niedzielę, 8 grudnia na motocyklach przyjadą MotoMikołaje. Niespodzianki i prezenty czekają na nasze dzieci również w okresie świątecznym.

W naszym szpitalu musi być Święty Mikołaj. To szczególne święto - podkreślała Anna Sinica, organizatorka przedsięwzięcia. - Wszyscy wiemy, że uśmiech przyspiesza powrót do zdrowia - dodała.

Jak zaznaczyła Anna Sinica, pomoc w upiększeniu oddziału (ubieranie choinek, dekorowanie oddziału) to dzieło dzieci i rodziców oraz studentów III roku pielęgniarstwa ERASMUS z Portugalii/ KPSW w Jeleniej Górze z opiekunem E. Skowrońską.

Z kolei prezenty oraz słodki poczęstunek dla wszystkich małych pacjentów naszego szpitala ufundowali: Stacja Paliw Moya z Jeleniej Góry, Ryszard Łasek i współpracownicy, Cukiernia Mrugała, Grzegorz Bielewicz Grupa GB, Szkoła Podstawowa Nr 2, Jelenia Plast, Donata Jur, Danuta Wójcik, Policja oraz Straż Miejska. Wszystkim darczyńcom, w imieniu małych pacjentów naszego szpitala, składam serdeczne słowa wdzięczności. Dzięki Państwa pomocy chore dzieci były uśmiechnięte i radosne, choć przez chwilę zapomniały o chorobie - powiedziała Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy Oddziale Pediatrycznym WCSKJ.

Twoja reakcja na artykuł?

14
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group