Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8048
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z Europą w zgodzie

Poniedziałek, 9 czerwca 2008, 14:16
Aktualizacja: 14:17
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Z Europą w zgodzie
Fot. Angela
Uczniowie z byłego województwa jeleniogórskiego zmierzyli się w 55. edycji międzynarodowego konkursu plastycznego i literackiego na temat Europy. Tematami prac były: „Europejski autobus”, „Krzyżowanie się kultur”, „Międzynarodowa moda” i „Dialog w sztuce”. Literackie prace napisane zostały natomiast z „ptasiego punktu widzenia”.

Podsumowanie konkursu i wyłonienie zwycięzców, którzy w nagrodę otrzymali ogromne maskotki, gry planszowe, klocki lego, plecaki, kosze do gry i inne gadżety, przyniosło uczestnikom ogrom radości.

– Bardzo się cieszę, że wzięłam w nim udział, bo są wspaniałe nagrody i świetna zabawa – powiedziała nam jedna z uczestniczek. – Dostałam pięknego pluszaka za pracę plastyczną, którą przygotowywałam przez miesiąc czasu.

55 Międzynarodowy Konkurs plastyczny pod nazwą „Europa w Szkole” zorganizowany został z inicjatywy Manfreda H. Bauwela z MAINZ z Niemiec, który na jego podsumowanie przyjechał wraz z żoną. Uczestnicy z byłego województwa jeleniogórskiego biorą w nim udział już od ośmiu lat. W tym roku, w ramach konkursu, odbył się również konkurs literacki pod nazwą „Ptak leci nad Europą”, „Nowy w UNI” i „Historia kultur jest historią kontaktów”.

Wśród 64 nagrodzonych, znaleźli się również uczniowie z jeleniogórskich szkół: Małgorzata Dysput – SP nr 6, Oskar Wierzejski – SP nr 11, Paulina Banaszak i Anna Chodkowska – Gimnazjum nr 1 oraz Joanna Baczyk, Teresa Wiącek i Joanna Pawlewska z MDK w Jeleniej Górze.

W rozdaniu nagród uczestniczył również Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta w Jeleniej Górze, Waldemar Woźniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group