Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 9040
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z akademika dom socjalny

Środa, 16 czerwca 2010, 9:34
Aktualizacja: Czwartek, 17 czerwca 2010, 7:49
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Z akademika dom socjalny
Fot. TEJO
Trwa przebudowa byłego domu studenta Uniwersytetu Ekonomicznego przy ulicy Wyczółkowskiego, który od września zacznie służyć uczciwym najuboższym za mieszkania socjalne. Obecnie wykonano około 20 procent wszystkich prac. Całkowity koszt prac to ponad 2,5 mln zł.

Remontem budynku zajmuje się firma West Bud z miejscowości Ligota Piękna, która wygrała przetarg na to zadania kwotą 2 mln 585 tys. zł. 30 procent wartości zadania pochodzi z funduszy zewnętrznych, a pozostała część z budżetu miasta.

Wyremontowane i zmodernizowane zostanie całe wnętrze budynku. Tam, gdzie funkcjonowały pojedyncze pokoje akademickie, zostaną stworzone mieszkania o wysokim, wymaganym przez prawo, standardzie. Wnętrze pochodzącego z lat 60. XX wieku budynku zostanie kompletnie przebudowane. Powstaną nowe węzły sanitarne, piony, nowe ścianki działowe. Przewidziano też malowanie pokojów i klatek, wymianę nieekonomicznego ogrzewania oraz wszystkich instalacji.

Pojawią się też nowe posadzki i termomodernizacja dachu oraz ścian zewnętrznych. Mieszkania będą też częściowo wyposażone w kuchenki w aneksach kuchennych, wanny, muszle klozetowe, wykładziny, w niektórych pomieszczeniach wymienione zostaną też okna.

– Obecnie ocieplane są dach i ściany zewnętrzne. Zakończono wymianę stolarki, wykonano wszystkie ścianki działowe w budynku. Wymieniane są instalacje wewnętrzne: elektryczna, sanitarna, wodna i centralnego ogrzewania, co potrwa do końca czerwca. Następnie wykonawca rozpocznie prace tynkarskie i posadzkarskie – mówi Barbara Pacuła, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. Jak dodaje Mirosława Dzika, naczelnik wydziału, za wykonane prace miasto wypłaciło już wykonawcy 420 tys. zł.

– Zgodnie z umową prace mają się zakończyć do 30 września br., kiedy wykonawca ma oddać budynek miastu do użytkowania. Nie ma zagrożenia, że wyznaczony termin nie zostanie dotrzymany – mówi Mirosława Dzika.
W przebudowanym budynku stworzonych zostanie 49 nowych mieszkań socjalnych, do których zostaną przekwaterowane osoby, które nie mają zaległości w płaceniu czynszu czy zobowiązań bieżących. Na opuszczone mieszkania będą natomiast kierowane osoby m.in. z wyrokami eksmisyjnymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group