Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5205
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: XV Parada Rowerów za nami

Sobota, 20 czerwca 2015, 20:26
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 czerwca 2015, 7:46
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: XV Parada Rowerów za nami
Fot. Karolina Matusewicz
Dzisiaj (20.06) cykliści–amatorzy wzięli udział w dorocznej Paradzie Rowerów, która wiodła ulicami Jeleniej Góry – z Placu Ratuszowego do polany przed Pałacu Paulinum. W tym roku parada zorganizowana została w tym samym dniu, co maraton rowerowy Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race 2015.

Impreza organizowana od 1999 roku przez Muzyczne Radio co roku cieszy się dużą popularnością, o czym świadczą setki osób biorących w niej udział.

Rowerzyści gromadzili się na Placu Ratuszowym już od godziny 9.00 i przy zapisach otrzymywali okolicznościową, błękitną koszulkę. Mimo przelotnych, choć momentami obfitych opadów deszczu, w paradzie wystartowało kilkaset osób w różnym wieku.

- Parada jest świetną okazją do spędzenia z rodziną i znajomymi dnia wolnego oraz pokazania innym, że jazda na rowerze to świetny sport dla małych i dużych – zachwalał jeden z mieszkańców.

Cykliści wystartowali z Placu Ratuszowego i ulicami: Wolności, Sobieszowską, Cieplicką, Cervi, Wolności, Wojska Polskiego i Nowowiejską dojechali na polanę przed Pałacem Paulinum, gdzie jednocześnie był start i meta zawodów Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race 2015.

Rowerzyści, którzy dojechali do końca trasy, pozostali na polanie kibicować Mai Włoszczowskiej i innych zawodniczkom, które startowały kilka minut po zakończeniu parady.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1155
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group