Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7714
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: XIII Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka

Piątek, 27 listopada 2015, 15:15
Aktualizacja: 15:16
Autor: Manu
Jelenia Góra: XIII Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka
Fot. Archiwum Muzeum
Jutro (28.11, w sobotę) w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze odbędzie się posiedzenie Jury XIII Konkursu Graficznego im. Józefa Gielniaka. Współorganizatorami konkursu od 2015, obok Muzeum Karkonoskiego, są: Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.

W skład tegorocznego Jury wchodzą: prof. Janusz Akermann – Dziekan Wydziału Grafiki, ASP w Gdańsku, prof. Jacek Szewczyk Dziekan Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów, ASP we Wrocławiu, dr hab. Krzysztof Szymanowicz - dyrektor Instytutu Sztuk Pięknych, UMCS w Lublinie, laureat XI Konkursu Graficznego im. Józefa Gielniaka.

Jury oceni 163. prace nadesłane na konkurs przez 90. artystów. Dokona wyboru prac na wystawę pokonkursową oraz wyłoni laureatów konkursu. W konkursie uczestniczą artyści z Europy oraz odległej Kanady i Tajwanu, cieszy nas również, że w tym roku w konkursie biorą udział artyści z naszego regionu.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone i opublikowane na stronie www.muzeumkarkonoskie.pl w przyszłym tygodniu.

Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej połączone z wręczeniem nagród odbędzie się 24 lutego 2016 r.

Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka jest wydarzeniem organizowanym przez Muzeum Karkonoskie od 1977 roku. Ma na celu upamiętnienie postaci Józefa Gielniaka (1932-1972) - wybitnego polskiego grafika związanego z regionem jeleniogórskim oraz prezentację dokonań artystów tworzących w technikach druku wypukłego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group