Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4969
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: XIII finał WOŚP na Placu Ratuszowym - relacja i foto

Poniedziałek, 10 stycznia 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 lutego 2006, 15:50
Autor: Damian Zacharski(DZ)
Jelenia Góra: XIII finał WOŚP na Placu Ratuszowym - relacja i foto
Fot. Damian Zacharski(DZ)
O godzinie 16-tej w niedzielne popołudnie rozpoczął się na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze ”XIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. W ramach tak wyjątkowej imprezy zorganizowano wiele ciekawych atrakcji w postaci licytacji, koncertów oraz pięknego pokazu fajerwerków.

Po uroczystym rozpoczęciu imprezy na scenę wkroczyła grupa „Zero procent”, której wokalista był uczestnikiem IV edycji „Idola”. Młoda aczkolwiek bardzo ambitna i niezwykle utalentowana grupa rock’owa, skupiła na sobie uwagę wielu osób zebranych na placu tamtego popołudnia.

W tym samym czasie w siedzibie stowarzyszenia „Wspólne Miasto” odbywały się zbiórki oraz podliczanie kwot pieniężnych zebranych przez wolontariuszy. Oprócz tego zorganizowano tam także specjalną licytację, na której pojawiło się mnóstwo gadżetów ofiarowanych przez organizatorów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze. Podczas spotkania na sali byli obecnie przedstawiciele jeleniogórskiej Policji na czele z sierżantem sztabowym Panią Danutą Razmysłowicz - osobą odpowiedzialną za przeszkolenie wolontariuszy, którzy kwestowali na ulicach naszego miasta. Szkolenia te były szczególnej wagi, ponieważ w pewnym stopniu to od nich zależało bezpieczeństwo młodzieży, zbierającej datki na rzecz WOŚP.

Warto też poświęcić kilka słów najmłodszym wolontariuszom. W siedzibie stowarzyszenia „Wspólne Miasto” w przygotowaniach i licytcji czynni brali udział dwaj mali chłopcy Kuba i Maciek, którym należą się wielkie brawa. „Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” są niezwykłym wydarzeniem w naszym życiu codziennym, a wydarzenie to nie miałoby miejsca bez pomocy tysięcy ludzi biorących czynny udział w ich organizowaniu. To właśnie dzięki nim wielka akcja Jurka Owsiaka doczekała się już swojego XIII finału i trwa dalej. Wszystko to jest zasługą wielu organizatorów, sponsorów i przede wszystkim bezinteresownego poświęcenia wolontariuszy także tych najmłodszych.

Aukcje przeprowadzono również na Placu Ratuszowym. W jednej z nich udział wzięli wiceprezydent miasta Jeleniej Góry Józef Sarzyński oraz Grażyna Malczuk. Tutaj licytacje trwały trochę dłużej ze względu na ilość oferowanych przedmiotów. Wśród nich znalazły się między innymi tak oryginalne przedmioty jak hełm policyjny czy np. sygnet i obraz ofiarowane przez Józefa Sarzyńskiego.

Całość imprezy wypełniały kolejne występy artystyczne. Oprócz wspomnianej wcześniej formacji „Zero procent” w ten niedzielny wieczór zagrały jeszcze dla jeleniogórzan „Soft Light Fire” oraz „Makowiecki Band”, którego liderem jest Tomek Makowiecki były laureat „Szansy na Sukces” oraz programu „Idol”. Koncerty tych kapel odbyły się już późnym wieczorem i skupiły pod sceną wiele osób, które świetnie się bawiły przy tej muzyce.

Po godzinie 20-tej rozpoczęło się tak długo przez wszystkich oczekiwane „Światełko do nieba” i chyba warto było czekać na ten moment ponieważ pokaz przepięknych fajerwerków wzbudził zachwyt wśród zgromadzonych mieszkańców Jeleniej Góry.

Podsumowując całe spotkanie, można by rzec że organizatorzy naprawdę się postarali i zorganizowali świetną zabaw, która połączyła jeleniogórzan w wielkiej kweście na rzecz chorych dziec. Organizatorami imprez były: Jeleniogórskie Centrum Kultury, Związek Harcerstwa Polskiego oraz stowarzyszenie „Wspólne Miasto”. Podziękowania należą się również funkcjonariuszom komendy policji w Jeleniej Górze, których można było spotkać na każdym kroku tego dnia. Niewątpliwie to dzięki nim całe spotkanie przebiegło bez żadnych większych problemów, a wszyscy mieszkańcy mogli się poczuć zdecydowanie pewniej i bezpieczniej na ulicach swojego miasta..

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group