Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 5396
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: X kolejka Jeleniogórskiej Ligi Biznesu - relacja i foto

Czwartek, 17 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 lutego 2006, 13:49
Autor: PK
Jelenia Góra: X kolejka Jeleniogórskiej Ligi Biznesu - relacja i foto
Fot. Damian Milko
No i stało się, na jedną kolejkę przed końcem II edycji Jeleniogórskiej Ligi Biznesu poznaliśmy jej triumfatora. Został nim zespół Jelfy, który przypieczętował swój triumf gromiąc ekipę Jelenia Plast 9-0.

Niestety zawodnicy Jelenia Plast bardzo niepoważnie potraktowali spotkanie z nowo kreowanym championem i nie byli w stanie wystawić do gry podstawowego składu, czyli 5 zawodników! Grali ci co przyszli, a jak grali najlepiej świadczy wynik meczu. Szkoda, że zawodnicy Jelenia Plast już na starcie pogrzebali nadzieję liczących na ich dobry występ zawodników Przyjaciół GOLA i Dolfamexu, którzy dzięki ewentualnej wygranej „Plastikarzy” mieli nadal szansę na zwycięstwo w lidze. Żal też zawodników Jelfy, którzy zapewne w innych okolicznościach chcieli osiągnąć swój cel, a tak przynajmniej część radości ze zwycięstwa została im zabrana. Nie zabierajmy jednak im tego co należne, a więc Jelfa mistrz i basta!
Wygrywając z Fromako, PKS Tour mógł przeskoczyć swojego rywala w tabeli i awansować na 8 miejsce. „Jogurtowcy” nie pierwszy jednak raz pokazali, że bliżej im do środka tabeli niż do ekip ją zamykających i stosunkowo łatwo uporali się z rywalem aplikując mu 4 gole, które zdobyli Tomoń i Górnicki notując po dwa trafienia. Jedyne na co było stać PKS tego dnia to honorowe trafienie Marcina Łozy. Po tym meczu już wiadomo, iż PKS zakończy ligę na 9 miejscu, a Fromako dzięki zwycięstwu będzie mogło powalczyć w ostatniej kolejce o wyższą lokatę.
Spotkanie Przyjaciół GOLA z PMPoland zapowiadało się jako hit kolejki. Drużyna Przyjaciół GOLA wiedząc o triumfie Jelfy nie miała już tak wielkiej motywacji, jednak odniosła przekonujące zwycięstwo 2-0. Kolejną bramkę zdobył Piotr Lizak, który jest aktualnie liderem klasyfikacji strzelców wraz z zawodnikiem Jelfy Krzysztofem Kołodziejem, a drugie trafienie dorzucił Robert Pietraga. Ekipa PMPoland pozostawiła jednak po sobie bardzo dobre wrażenie dowodząc, iż była jedną z czołowych sił tej ligi.
Kolejny mecz był pojedynkiem za 6 punktów. EnergiaPro zmierzyła się z Temidą i w razie zwycięstwa wyprzedzała „Prawników” w tabeli zajmując 6 miejsce! Po bardzo zaciętym i stojącym na dobrym poziomie meczu „Energetycy” wykorzystali swoją szansę i pokonali Temidę 3-2! Łupem bramkowym w ich ekipie podzielili się tradycyjnie Celencewicz (2) i Nalewajczyk, którzy w ogólnej klasyfikacji mają już na swoich kontach po 5 trafień. Bramki dla „Prawników” zdobywał Robert Stefaniak, który powiększył swój ogólny dorobek do 4 goli i pod nieobecność kontuzjowanego Raufa Jamai został najlepszym strzelcem Temidy.
Ostatni pojedynek to potyczka Jelonki z DSE. Po cichu liczyliśmy na sprawienie niespodzianki i 3 punkty, jednak zostaliśmy boleśnie sprowadzenie na ziemię przez dobrze i ostro grających rywali. Po golach Mazura (2) i Szkuty Draexlmaier wygrał 3-0 i awansował na 4 miejsce w tabeli. My natomiast zostaliśmy na 10 pozycji i to czy ją utrzymamy zależy od postawy Jelenia Plast w ostatniej kolejce. Jeśli „Plastikarze” podejdą do meczu z Temidą tak jak do potyczki z Jelfą to możemy być spokojni, iż nie przypadnie nam miano ostatniej ekipy JLB.
W najbliższy poniedziałek odbędzie się ostatnia kolejka, która zadecyduje o ostatecznej kolejności w tabeli. Najciekawiej zapowiada się walka o 2 miejsce pomiędzy Dolfaemxem i Przyjaciółmi GOLA. W lepszej sytuacji są Przyjaciele GOLA, którzy mają punkt przewagi i łatwiejszego rywala – PKS. Dolfamex zagra z PMPoland i wcale nie jest powiedziane, że jest faworytem tego spotkania. Nie zobaczycie już natomiast naszego redakcyjnego teamu. Jelonka.com pauzuje jako ostatnia i praktycznie zakończyliśmy swój udział w tegorocznej edycji Jeleniogórskiej Ligi Biznesu. Dziękujemy bardzo za wsparcie wszystkim, którzy nam kibicowali i mamy nadzieję, że w przyszłości będziecie bardziej zadowoleni z naszych wyników!

X kolejka Jeleniogórskiej Ligi Biznesu - 14 marca 2005

Jelenia Plast 0-9 Jelfa
Jelfa: Kołodziej x 5, Lipowski x 3, Stanisławiszyn

PKS Tour 1-4 Fromako
PKS: Łoza
Fromako: Tomoń x 2, Górnicki x 2

Przyjaciele GOLA 2-0 PMPoland
PG: Lizak, Pietraga

EnergiaPro 3-2 FC Temida
EP: Celencewicz x 2, Nalewajczyk
Temida: Stefaniak x 2

Draexlmaier 3-0 Jelonka.com
DSE: Mazur x 2, Szkuta

pauza Dolfamex

TABELA PO X KOLEJCE

zespół mecze pkt bramki
1. Jelfa 9 25 39-9
2. Przyjaciele GOLA 9 22 29-7
3. Dolfamex 9 21 28-8
4. Draexlmaier 9 16 24-11
5. PMPoland 9 15 22-13
6. EnergiaPro 9 13 26-32
7. FC Temida 9 13 21-9
8. Fromako 9 12 18-24
9. PKS Tour 9 6 10-40
10. Jelonka.com 10 3 11-43
11. Jelenia Plast 9 1 10-38

Najskuteczniejsi strzelcy: 14 - Lizak (PG), Kołodziej (Jelfa), 13 - Szkuta (DSE), 11 - Wróbel (PMP), 10 - Lipowski (Jelfa), 9 - Jamai (Temida), 8 - Matuszewski (Dolfamex), Tomoń (Fromako), 7 – Kogut (Dolfamex), Loba (Dolfamex), 6 - Górnicki (Fromako), 5 - Milewski (PG), Knitter (Jelonka.com), Celencewicz (EnergiaPro), Nalewajczyk (EnergiaPro)

Więcej informacji i galerię zdjęć z wszystkich kolejek JLB znajdziecie na
oficjalnej stronie Jeleniogórskiej Ligi Biznesu - www.jlb.jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group