Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4464
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: X edycja LIGI ROCKA

Sobota, 15 maja 2004, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 4:00
Autor: Paweł Kruszyński
Jelenia Góra: X edycja LIGI ROCKA
Fot. Paweł Kruszyński
W dniu 14 maja o godz. 17 w sali „NOVA” Jeleniogórskiego Centrum Kultury rozpoczął się kolejny koncert Jeleniogórskiej Ligi Rocka. Pomimo zapowiadanej większej liczby zespołów w konkursie wystartowały tylko trzy kapele: Sunflower, Blue Velvet i Afera, prezentujące na szczęście wysoki poziom muzyczny.

Decyzją jury do finału 10-tej Ligi Rocka, który obędzie się na początku roku 2005, przeszedł zespół Afera, w składzie: Paweł Pressler – wokal, Krzysztof Konieczny – gitara, Radosław Szczepański – bas, Michał Pressler – perkusja. Zespół ten rozgrzał publiczność ciekawymi kompozycjami czerpiącymi z różnych gatunków muzycznych. Ukoronowaniem wieczoru był występ zespołu LOW – DOWN, który zwyciężył w poprzedniej edycji Ligi Rocka.

Zgromadzona publiczność - głównie młodzież - bawiła się doskonale przy ostrych dźwiękach, wyrażając swój entuzjazm tańcząc pogo – nieodłączny element imprez rockowych. Nie obyło się bez drobnego incydentu – próby kradzieży, ale dzięki szybkiej reakcji ochrony nikt z uczestników nie został narażony na straty. Warto podkreślić, iż koncert był dobrze chroniony za co organizatorom należą się wyrazy uznania. Jeleniogórska Liga Rocka na stałe weszła do programu imprez kulturalnych miasta, co potwierdza dopisująca od prawie 10 lat publiczność. Niewątpliwie tego typu występy są ważnym elementem w programie imprez kulturalnych organizowanych w Jeleniej Górze.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group