Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4815
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Wzniecić pożar, aby go ugasić?”

Sobota, 8 września 2018, 15:34
Aktualizacja: Wtorek, 11 września 2018, 7:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: „Wzniecić pożar, aby go ugasić?”
Fot. Przemek Kaczałko
Prezydent miasta pod koniec ubiegłego roku szkolnego podjął decyzję o przeniesieni Młodzieżowego Domu Kultury z budynku przy ul. Skłodowskiej–Curie w miejsce dawnego Gimnazjum Nr 1 przy ul. Piłsudskiego. Rodzicom i pracownikom placówki oświatowej „zafundowano” wiele emocji, by ostatecznie odstąpić od pomysłu.

Od wielu lat budynek przy ul. Skłodowskiej-Curie był zaniedbywany, jego stan się pogarszał, aż sanepid wydał warunkowe pozwolenie na użytkowanie, przez co prezydent ze swoimi zastępcami przekonywali, że należy przenieść MDK do Szkoły Podstawowej Nr 2, która to przejęła budynek przy ul. Piłsudskiego. Kampania wyborcza powoli się rozkręca, a kandydat partii obecnie rządzącej w Jeleniej Górze (Platformy Obywatelskiej) poinformował wczoraj (7.09), że dzieci nadal będą mogły korzystać z warsztatów w dotychczasowym miejscu.

- Gdy była zawierucha związana z MDK przyszedłem tutaj, rozmawiałem z dyrekcją, nauczycielami i stwierdziłem, że nie do końca zasadnym jest przenoszenie tego obiektu. Dzieci są przyzwyczajone do tego miejsca i choć budynek wymaga remontu, to pozostawienie go bez jakiejkolwiek opieki mogłoby doprowadzić do jego zniszczenia, więc poprosiłem prezydenta Marcina Zawiłę, aby wycofać się z tej decyzji - twierdzi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta, który oświadczył, że przedłużono zezwolenie na użytkowanie obiektu do końca przyszłego roku, a przez ten czas mają znaleźć się środki na remont. - W tym czasie przygotujemy się na spokojnego przeniesienia MDK na czas remontu - dodał zastępca Marcina Zawiły.

Kandydat "Koalicji Obywatelskiej" podczas spotkania z dziennikarzami poinformował również o zamiarze powrotu do 5-procentowego dodatku motywacyjnego dla nauczycieli, który został obniżony do 3 procent. Ostatnim tematem była kwestia Centrum Usług Wspólnych, na które radni Rady Miejskiej w tym roku nie wyrazili zgody, a zastępca prezydenta zapewnia, że już nie będzie wracał do tej propozycji.

Twoja reakcja na artykuł?

2
8%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
2
8%
Smuci
6
24%
Złości
14
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group