Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 2232
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wzgórze Kościuszki – znamy wykonawcę dokumentacji

Poniedziałek, 2 stycznia 2012, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: Angela
Firma Olex z Jeleniej Góry wygrała przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej rozbudowy i doposażenia ścieżki przyrodniczej w Parku Wzgórze Kościuszki w Jeleniej Górze. W najbliższych tygodniach wyłoniony zostanie też wykonawca robót. Prace rozpoczną się i zakończą w 2012 roku.

Olex wygrał z inną jeleniogórską firmą, która zaproponowała wyższą cenę. Ostatecznie zadanie zostanie wykonane za kwotę niewiele ponad 44 tys. zł brutto. Ile będzie kosztowała realizacja rozbudowa i doposażenie ścieżki? To dowiemy się po rozstrzygnięciu przetargu na wykonawstwo.

W ramach prac istniejąca ścieżka przyrodnicza zostanie zmodernizowana. Powstaną: nowa ekologiczna i przyjazna dla roślinności nawierzchnia oraz nowe schody prowadzące trasą ścieżki od strony ul. Chełmońskiego do punktu widokowego „Szubienica”. Odremontowany i podświetlony zostanie też sam punkt widokowy. Stworzona zostanie nowa ścieżka i dwa nowe przystanki: przystanek 10 - Aleja Modrzewiowa oraz 11 - Pnącza.

Wejście na ścieżkę będzie możliwe z trzech stron: od ulic Chełmońskiego, Mickiewicza i Sudeckiej. W parku stanie też 100 nowych latarn, 30 ławek żeliwnych z wykończeniem drewnianym oraz 30 koszy na śmieci. Tablice informacyjne zostaną wymienione na jednolite, trwałe i odporniejsze na dewastację. Po rozbudowie trasa ścieżki przyrodniczej będzie mierzyła prawie dwa kilometry.

Miasto od dwóch lat posiada wszelkie uzgodnienia i opinie, które są wymagane prawem przy realizacji takich przedsięwzięć. Kwota dofinansowania z RPO dla tego zadania wyniesie niemal 1,7 mln zł czyli 85 % całej wartości inwestycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group