Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6695
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyższy wyrok dla sprawcy sylwestrowej tragedii

Czwartek, 15 marca 2018, 19:34
Aktualizacja: Sobota, 17 marca 2018, 4:49
Autor: WAC
Jelenia Góra: Wyższy wyrok dla sprawcy sylwestrowej tragedii
Fot. WAC
Na karę łączną jedenastu lat i dwóch miesięcy pozbawienia wolności skazał w procesie apelacyjnym obywatela Ukrainy Vladyslava K. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze. Mężczyzna odpowiadał za śmiertelne potrącenie dwóch nastolatek Marii O i Sary H., do którego doszło tuż przed północą 31 grudnia 2016 roku, na moście przy ul. Sobieskiego.

Tym samym Sąd Okręgowy podwyższył karę orzeczoną wcześniej przez Sąd Rejonowy. Przypomnijmy, że w pierwszej instancji Ukrainiec usłyszał wyrok dziewięciu lat i jednego miesiąca pozbawienia wolności.

Wydając wyrok Sąd Okręgowych uznał, że mimo wątpliwości podnoszonych przez obronę, to Vladyslav K. prowadził feralnego dni jeepa i to on śmiertelnie potrącił nastolatki. Świadczyć o tym miały zeznania świadków oraz zapis z kamer monitoringu. Podwyższając wymiar kary uznano, że sąd pierwszej instancji prawidłowo określił okoliczności obciążające skazanego, ale nie przydał im odpowiedniego znaczenia.

Sędzia Andrzej Tekieli przypomniał, że w momencie wypadku Vladyslav K. w trudnych, zimowych warunkach drogowych jechał z prędkością znacznie przewyższającą dopuszczalną. Znajdował się też w stanie nietrzeźwości, mając we krwi prawie dwa promile alkoholu. Sędzia zwrócił też uwagę, że do potrącenia doszło na chodniku, gdzie pieszy powinien czuć się bezpieczny.

Wyrok Sądu Okręgowego jest prawomocny. Przysługuje od niego jedynie kasacja do Sądu Najwyższego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group