Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 9883
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wywiadówka inna niż wszystkie

Czwartek, 28 stycznia 2010, 8:36
Aktualizacja: 8:37
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wywiadówka inna niż wszystkie
Fot. Angela
Kto z nas nie pamięta stresu, kiedy rodzice podążali do szkoły, by poznać nasze postępy w nauce? W „trójce” postanowiono problem osłodzić i przy okazji zrobić coś z pożytkiem dla innych. Rodzice uczniów pieką ciasta, które podczas zebrania są sprzedawane na korytarzach. W tym roku dzięki słodkościom wypięknieje zieleń wokół budynku.

Słodka wywiadówka w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kopernika w Jeleniej Górze Cieplicach to już tradycja. Organizowana jest ona raz w roku od czterech lat. Każda wywiadówka, poza tą jedną w roku, kojarzy się rodzicom z obowiązkiem, czasami niezbyt przyjemnym. Idea słodkich wywiadówek ten obraz spotkania rodziców i nauczycieli zmieniła. Zarówno dla rodziców, jak i uczniów jest to przede wszystkim przyjemność.
– To jest świetny pomysł, z obserwacji mogę powiedzieć, że na taką wywiadówkę przychodzi znacznie więcej osób niż zwykle – mówi jedna z mam. W tym roku upiekłam nawet ciasto.

Rodzice pieką ciasta, które ich dzieci zanoszą do szkoły. Wypieki podczas wywiadówki sprzedawane są na korytarzach placówki. W tym roku zaangażowanie było wyjątkowo duże. Dyrekcja szkoły ogłosiła bowiem dwa konkursy. W pierwszym z nich liczyła się ilość ciast przyniesiona przez daną klasę. W tej dziedzinie bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy 6 b, którzy przynieśli osiem blach pysznych wypieków. W nagrodę otrzymali 100 lizaków.

Drugi konkurs wyłonił najefektowniejsze ciasta, a nagroda przyznawana była rodzicom. Książki kucharskie „Przepisy kulinarne” otrzymali: za pierwsze miejsce Elżbieta Czerwińska-Sakowicz, mama ucznia z klasy III a, za drugie miejsce Anna i Bogdan Czaja, rodzice szóstoklasisty z klasy A, a za trzecie Urszula i Andrzej Kolej, rodzice ucznia z IVa. Cały dochód ze sprzedaży ciast, jak co roku zostanie przeznaczone na potrzeby szkoły.

W pierwszym roku dzięki słodkiej wywiadówce doposażono oddział przedszkolny, rok temu zakupiono i zamontowano ławeczki przed szkołą. W tym roku zbieramy pieniądze na rekultywację terenów zielonych wokół szkoły, bowiem po zakończeniu termomodernizacji trawniki uległy zniszczeniu – mówi Dorota Bińkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Jeleniej Górze.

Po ciasta przychodzą nie tylko rodzice, ale również absolwenci szkoły. Dzięki zaangażowaniu i ofiarności kupujących, co roku szkole udaje się uzbierać od 1200 – 1500 złotych. Podczas tegorocznej słodkiej wywiadówki uczniowie przygotowali też „coś dla duszy” swoich rodziców. Klasy Vb, VIa i VIc pod opieką nauczycielek Danuty Zapał i Renaty Kowalskiej wystawiły dla rodziców „Opowieść wigilijną”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
429
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
17%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group