Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5273
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wytwarzasz żywność lub rękodzieło? To szansa dla Ciebie!

Wtorek, 18 sierpnia 2015, 9:58
Aktualizacja: 10:04
Autor: Maja Nowak/KARR
Jelenia Góra: Wytwarzasz żywność lub rękodzieło? To szansa dla Ciebie!
Fot. KAAR
Za dwa dni (20.08) kończą się zapisy na 13. Wystawę Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”, która odbędzie się w Jeleniej Górze na początku września. Mogą w niej uczestniczyć producenci żywności i rękodzielnicy polsko–czeskiego pogranicza.

Zapisało się już 80 wystawców, głównie z Polski, ale są również Czesi – mówi Piotr Miedziński, prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, organizator wystawy. – Oprócz miodów i wędlin, pierników, syropów ziołowych, serów kozich i domowych jabłeczników, będzie sporo szkła ozdobnego, rzeźb, biżuterii odzieży i… chałwy lnianej, która otwiera długą listę niespodzianek wystawy – dodaje prezes KARR.

Zarejestrowani wystawcy zaskakują oryginalnością prezentowanych produktów. Będzie można kupić jogurt kozi z pyłkiem pszczelim (Łomnica), naturalne poduszki z gryki, orkiszu i ziół (Mirsk), syropy produkowane wedle receptury jezuity Josefa Kamela (Dvůr Králové) oraz wiele innych przysmaków i przedmiotów niespotykanych w zwykłych sklepach.

Dla chętnych do udziału jest jeszcze szansa. Nowi wystawcy, którzy zapiszą się przez stronę www.karr.pl, mogą liczyć na bezpłatne miejsce na stoisko z dostępem do energii elektrycznej. W ramach imprezy zostanie wybrany Najciekawszy Produkt Karkonoski oraz Karkonoski Produkt Spożywczy. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody – Jelonki Karkonoskie. Tempo wystawie nadadzą: Kowarska Orkiestra Rozrywkowa i czeski zespół Dixieland Old Star. Warto się spieszyć z rejestracją, bo kończy się ona już 20 sierpnia (czwartek).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group