Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7503
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wystawy psich piękności

Poniedziałek, 7 października 2019, 6:02
Aktualizacja: Piątek, 11 października 2019, 9:32
Autor: WAC
Jelenia Góra: Wystawy psich piękności
Fot. WAC
Związek Kynologiczny w Polsce – Oddział w Jeleniej Górze był organizatorem wystaw psów rasowych, które w miniony weekend (5 – 6.10) odbywały się na Lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego.

W sobotę przy iście angielskiej, deszczowej pogodzie miała miejsce 1. Krajowa Wystawa Psów Ras Brytyjskich. Na jeleniogórskich ringach zaprezentowała się cała plejada brytyjskiej psiej arystokracji, m.in. królewskie welsh corgi, owczarki szkockie, słynne z pracowitości border collie i beagle, buldogi, bulteriery, yorkshire terriery, setery i spaniele. Dodatkowo zorganizowano wystawę psów V grupy ras FCI czyli szpiców i ras pierwotnych.

W niedzielę lotnisko gościło 46. Karkonoską Wystawę Psów Rasowych. Na wystawę rangi krajowej zgłosiło się ponad 790 wystawców z Polski, Czech, Niemiec, Austrii, Rosji. Walory psów oceniało międzynarodowe grono sędziów z Białorusi, Szwecji, Holandii, Czech oraz z Polski. Na jedenastu ringach prezentowały się czworonogi z 10 grup ras FCI, w tym wiele rzadkich.

Na dzisiejszą wystawę dotarli reprezentanci 173 ras – mówi przewodnicząca oddziału jeleniogórskiego ZKwP Anna Rychlewska. - Z ras polskich były owczarki polskie, owczarki nizinne, owczarki podhalańskie, ogar polski, gończy polski i chart polski. Na wystawie sędziowie oceniają wygląd psa,jak się porusza, czy odpowiada wzorcowi psa, czy ma odpowiednie umaszczenie. Dodatkowo ocenie podlega jego zach. Psy agresywne są automatycznie dyskwalifikowane. Żadna rasa, nawet stróżująca nie może wykazywać agresji do kogokolwiek na terenie wystawy. Wszystkie te oceny mają wpływ na hodowlę. Aby psy mogły być rozmnażane, mieć szczeniaki muszą być oceniane na wystawach.

Twoja reakcja na artykuł?

9
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
13%
Złości
4
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group