Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3272
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Wystawa “W góry serca!” w Szklarskiej Porębie

Sobota, 27 września 2014, 13:40
Aktualizacja: 13:44
Autor: Manu
Szklarska Poręba: Wystawa “W góry serca!” w Szklarskiej Porębie
Fot. Organizator
W miniony czwartek (25.09) w Hotelu Bossa Nova w Szklarskiej Porębie odbył się wernisaż zbiorowej wystawy fotograficznej zatytułowanej “W góry serca!” połączony z projekcją filmu pt. “Shame On You Winter”. Współorganizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.

Tematem stały się Góry Izerskie i Karkonosze. Na wystawie możemy zobaczyć zdjęcia autorstwa Elżbiety Bojczuk, Daniela Koszeli i Damiana Stoszko.

- Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się 10 lat temu. Lubię fotografować zjawiska ulotne: pioruny rozbłyskujące niebo, taniec mgieł i góry – mówi Elżbieta Bojczuk, jeleniogórzanka z urodzenia i zamieszkania.

Daniel Koszela to mieszkaniec Szklarskiej Poręby. Jest pasjonatem i miłośnikiem gór, zwłaszcza Karkonoszy i Gór Izerskich. Fotografią zajmuje się od pięciu lat, główny kierunek to pejzaże. Jego prace można zobaczyć na portalu facebook – Daniel Koszela Photography.

Damian Stoszko to mieszkaniec Szklarskiej Poręby. Miłośnik górskich wędrówek. Fotografią zajmuje się od 5 lat. Fotograf ślubny z zamiłowaniem do pejzażu.

Potem, w ramach cyklu “Kino na Wysokości”, rozpoczęła się projekcja amatorskiego filmu pt. “Shame On You Winter”. Autorem jest Wojciech Bulas, mieszkaniec Zakopanego, złoty medalista Mistrzostw Polski w narciarstwie dowolnym w 2014 r. W swoim filmie pokazał jak wyglądała zima dla 13-osobowej grupy narciarzy, którzy nie boją się skakać na dużych skoczniach i najróżniejszych przeszkodach w mieście. Jest to pierwszy, pozabudżetowy film o ekstremalnych wyczynach narciarskich produkcji KTT Home Video. Ujęcia do filmu realizowane były w czetech krajach Europy.

Wystawę “W góry serca!” można oglądać w hotelu do 9 października, potem ekspozycja zostanie przeniesiona na Skwer Radiowej “Trójki” w Szklarskiej Porębie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group