Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7172
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wystawa tkaniny artystycznej Ewy Łukiewskiej w ODK

Piątek, 12 września 2014, 7:37
Aktualizacja: 7:39
Autor: Manu
Jelenia Góra: Wystawa tkaniny artystycznej Ewy Łukiewskiej w ODK
Fot. ODK
“Konfluencja” – tak zatytułowana jest wystawa tkaniny artystycznej autorstwa Ewy Łukiewskiej, w ramach Festiwalu Sztuki Włókna, XLI Międzynarodowego Sympozjum. Wernisaż tej wystawy odbędzie się w czwartek (18 września) o godz. 17.00 w Galerii “Promocje” Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu.

Ewa Łukiewska zajmuje się tkaniną unikatową, malarstwem, rysunkiem, papierem ręcznie czerpanym. Swoje prace prezentowała na kilkunastu wystawach indywidualnych i ponad 230 zbiorowych. Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród.

- Każda technika, którą się zajmuję wymaga odrębnej aktywności – opowiada Ewa Łukiewska. - Tkanina sprzyja skupieniu uwagi na splotach, strukturze i fakturze, a przede wszystkim na projekcie i pomyśle. Precyzyjne wykonanie dowodzi, że tradycyjne techniki są godne studiów, będąc źródłem myśli artysty każdego wieku.

Ewa Łukiewska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 1981 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem u prof. Józefy Wnukowej.

Prace artystki znajdują się w zbiorach m.in. w: Muzeum Narodowym w Gdańsku, Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Gdyni, Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum w Lęborku, oraz w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie w kolekcjach fundacji “Small Pieces for Europe” w Bebington - Anglia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group