Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6892
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wystawa obrazów malowanych sercem

Wtorek, 25 kwietnia 2017, 7:23
Aktualizacja: Środa, 26 kwietnia 2017, 6:53
Autor: Mikołaj Bachur
Jelenia Góra: Wystawa obrazów malowanych sercem
Fot. Mikołaj Bachur
Wczoraj (24.04) w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu odbył wernisaż wystawy „Pejzaż powtórzony” Katarzyny Titow–Gawryjołek. – Za każdym razem widzimy inne przedmioty z tego samego miejsca, zmieniają się tylko formy pod względem emocjonalnym i kolorystycznym. Ciągłe widzimy zmiany, ale poza tym jesteśmy w tym samym miejscu – mówiła malarka.

Katarzyna Titow-Gawryjołek uwielbia naturę, zajmuje się ogrodnictwem. Jednak największą jej pasją jest wyrażanie emocji przez sztukę. Maluje od 1983. Pierwsze kroki stawiała w liceum plastycznym pod okiem Tadeusza Kaczmarka.

Na obrazach artystki można zobaczyć błękitno-fioletowe niebo, góry, pejzaże, jednym słowem piękno naszego regionu. - Jestem z Jeleniej Góry i nie zamierzam stąd wyjeżdżać, bo właśnie ten pejzaż jeleniogórski mnie tutaj trzyma. Oczywiście ktoś może zakochać się w morzu, ale akurat ja lubię góry – podkreślała malarka.

„(…) Strzeż serca twego; bo z niego żywot pochodzi, dusza artysty patrzy na świat inaczej, przez pryzmę swoich emocji, poprzez swoje serce!” Tak artystka patrzy na przyrodę, która ją motywuje do twórczości. - Natura znajduje się w sercu człowieka i właśnie ona najbardziej mnie inspiruje - mówiła o potędze odczuć Katarzyna Titow-Gawryjołek.

Wystawa będzie czynna do 9 czerwca.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group