• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 3:35
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 3071
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wystawa Juliane Sobing w Jagniątkowie

Wiadomości: Jagniątków/region
Wtorek, 14 czerwca 2011, 8:27
Aktualizacja: 8:29
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Do końca sierpnia br. mieszkańcy i turyści mają niepowtarzalną okazję poznać niezwykłą wystawę „Metamorfozy” Juliane Sobing. Jest to wyjątkowe połączenie kolażu, de kolażu, montażu i wyobraźni. Wystawa została otwarta w Muzeum Miejskim „Domu Gerharta Hauptmanna” w Jeleniej Górze/Jagniątkowie.

Artystka - Juliane Sobing z Radebeul urodziła się na Śląsku i powróciła na te tereny po raz pierwszy w ramach pobytu stypendialnego „Na wyjeździe” w Muzeum Miejskim „Domu Gerharta Hauptmanna” w Jeleniej Górze – Jagniątkowie. Dwumiesięczny pobyt w Karkonoszach był źródłem nowych inspiracji twórczych. Powstał tomik wierszy inspirowany Jagniątkowem z ilustracjami autorki. Ju Sobing pisze, maluje i wydaje tomiki wierszy z ilustracjami własnego autorstwa, jest autorką licznych indywidualnych i zbiorowych wystaw malarstwa – głównie w Niemczech i Austrii.

Ju Sobing wykorzystuje techniki kolażu, w połączeniu z dekolażem i montażem. Technika ta wymaga wcześniejszego zebrania materiału, w tym przypadku jest to papier wszelkiego rodzaju. Tak oto mówi o tworzeniu swojej wystawy: „Cenię zwłaszcza papier gazetowy, gdyż wygodnie można z nim pracować, a jednocześnie jest on nośnikiem treści, nawet wówczas, kiedy już nie jest ona na nim widoczna. To co publikują gazety, nawet wtedy gdy dziś aktualne, a jutro już zapomniane, zwykle zakrywam, przedzieram, a mimo to treść ta w dalszym stanowi składnik wykonanego dzieła”.
Wystawa składa się z 32 obrazów i obiektów kolażu, które zostały ubrane w niezwykle inspirujące elementy, które oddają w niepowtarzalny sposób naszą przemijającą rzeczywistość.

- Serdecznie zapraszamy do Muzeum Miejskiego „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jeleniej Górze-Jagniątkowie. To wyjątkowa okazja, której nie można przegapić – piszą organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz

~kiedy? 14-06-2011 19:32
Kiedy się wreszcie nauczycie ,że nie ma Jagniatkowa,nie ma Cieplic , nie ma Sobieszowa .Jest Jelenia Góra.Wszystkie te miejscowości już dawno zostały właczone do Jeleniej Góry. Przecież można dla dokładniejszej lokalizacji podawać nazwy ulic.A już czegoś takiego jak "Jelenia Góra/ Jagniątków" lub "Jelenia Góra-Jagniątków" na pewno nie ma.
~ja 14-06-2011 23:49
Niestety nie wszyscy wiedzą , że Jagniątków jest dzielnicą Jeleniej Góry, a jeżeli chodzi o scisłosć to nie ma też miejscowosci Zabobrze, a wszyscy mówią np. ide do Tesco na Zabobrze :)
~kiedy? 15-06-2011 9:04
Zabobrze to juz jest inna kwestia- to jest nazwa osiedla,więc ludzie mówią prawidłowo. Natomiast co do nazw wymienionych powyżej - to taki jest stan prawny.Rozumiem,że mieszkańcy zwyczajowo używają nadal tych starych nazw miejscowości ale oficjalnie nie należy ich używać.
Piipi Jelonkowa 15-06-2011 9:18
..do - [~Kiedy] ..*bo ! .. nie wypada fałszowac tutaj historii,gdyż Gerhart Hauptmann może byc obrażony .. a na pewno Barbara Agnes von Schaffgotsch na czesc której została ta miejscowosc nazwana - Agnetendorf w pierwszym tłumaczeniu na j.polski - Agnieszków,a póżniej wiadomo - Jagniątków
~ 15-06-2011 10:09
Ale mi to wielka artystka, z gazet klei bohomazy.
~ 15-06-2011 10:10
...napisz jeszcze, ze to Niemra i dlatego nic nie umie- to twoja dzialka na Jelonce.
~do Piipi 15-06-2011 13:08
Zapomniałaś ,że TUTAJ JEST TERAZ POLSKA i obowiązuje POLSKIE prawo.Napisałam wyrażnie ,że taki jest stan prawny.Nie obowiązuja niemieckie nazwy. Ludność byłego Jagniatkowa zwyczajowo zaraz po wojnie sama nazwała miejscowośc Agnieszkowem. Piszesz głupoty , to nie jest fałszowanie historii tylko zmiana nazwy miejscowości .
Piipi Jelonkowa 15-06-2011 17:18
..do - [~Autoa postu z godz.15:08] .. ale.zapomiałaś/eś o jednym autor "Tkaczy" zmarł W Agnieszkowie i dlatego będzie sprawiedliwie pozostac przy nazwie Jagniątków-Jelenia Góra
~kiedy? 15-06-2011 19:11
Nie szkodzi : nawet gdyby się urodził w Jagniatkowie to obecnie gdyby ktoś wystąpił po akt urodzenia w dokumencie będzie widniało miejsce urodzenia :Jelenia Góra.TAKIE SA PRZEPISY. I sprawiedliwość nie ma tu nic do rzeczy.
Piipi Jelonkowa 15-06-2011 22:47
..do - [~Kiedy ? ] .. dobrze,że zapomnieli o .. ulicy z tej miejscowosci - Agnieszkowa ! ~Wystawa .. tej Artyski jest ciekawa,bo .. * pachnie Naszą wspólną Ślązką Ojczyzną ! (..myślę tutaj o Ojczyznie Juliane Sobing,a takze ..tej mojej i Twoją Ślązkiej Ziemi)
~ 16-06-2011 9:20
do 13:08- ciekawe, czy ty zamiast Monachium mowisz München, zamiast Drezno mowisz Drezden, a Kolonie nazywasz prawidlowo Köln....ma sie rozumiec, ze Lipsk jest przez ciebie prawidlowo nazywany Leipzig itd. Czepiasz sie, a przeciez Polacy wiele nazw miast niemieckich tez nazywaja po polsku. Sytuacja odwrotna- czy przez ciebie akceptowana?
~ 16-06-2011 10:57
Piipi- taka jestes madrala, a nie wiesz, ze pisze sie SLASKIEJ a nie SLAZKIEJ? Gdzie uczylas sie polskiego? w Budziszynie? (=Bautzen)????
Piipi Jelonkowa 16-06-2011 15:17
..do - [~Autora postu z godz10:57. ] *Hi, ..lepiej uważaj na siebie ! .. bo Włosi fajnie określają Niemców .. "tedesci" i *to już jest prawidłowa włoska pisownia !
~ 16-06-2011 16:09
No to sie odgryzlas Piipi, nie ma co. Az mi w piety poszlo. Nie interesuje mnie, jak nazywa sie po wlosku Niemiec, bo nie interesuje sie jezykiem wloskim. A jak bedzie po chinsku? a po wegiersku? Widze, ze z braku argumentacji i z patriotycznego zawstydzenia zaczynasz bredzic. Nic nowego. Naucz sie polskiej ortografii, mi sie tez udalo. Zapraszam na korepetycje.
~ 16-06-2011 19:22
Panna piipi postradala zmysly do reszty. Brak argumentow na sluszna ortograficzna zaczepke przemadrzalej piipki powoduje pomieszanie zmyslow. Sluchaj- jestes z twoimi wstawkami beznadziejna, a jak nie wiesz, co napisac i jak sie logicznie obronic- wypisujesz chorobliwe teksty. Idz sie lecz. Naprawde- rada niezlosliwa i nieskomplikowana.
Piipi Jelonkowa 16-06-2011 20:05
..do - [~Autora postu z godz.16:09] .. nie przejmuj się moimi ort.błędami ! .. bo one są kuleczkami z jarzębiny czerwonej .. w sznurze korali z morza !
Piipi Jelonkowa 17-06-2011 0:29
...do - [~Autora postu z godz.19:22 ] .. tylko,że niczego bowiem nie można dowieść, argumentując za .. lub przeciw !
~ 17-06-2011 9:10
Piipi, ty masz taka konstrukcje, ze chetnie rozdajesz ciosy, ale jak ktos ciebie zaczepi, to robisz sie dzika. Ja osobiscie musialam od ciebie jako rzekoma Niemka ( chyba padne, ze mnie taka Niemka, jak z ciebie Chinka) oberwac i za 2. wojne swiatowa i za faszyzm i za odwalane przez niemieckich politykow prace doktorskie....A CO MNIE KU.... OBCHODZI, CO ROBIA NIEMCY? co robili wtedy i co wyprawiaja dzisiaj? ja tu zyje, jest mi dobrze i z tego korzystam jak sie da.Do Polski nie wroce, bo bym chyba musiala upasc na glowe.I odpimpaj sie ode mnie w tym niemieckim wzgledzie. Amen i alleluja.
Piipi Jelonkowa 17-06-2011 12:37
..do - [~Autora postu z godz.09:10] ..~NAJwspamialsi sa Amerykanie ! .. bo wystarczy slowo: "Krauts" i wiadomo *o kogo tutaj chodzi ! ~Wiesz ? .. oni tym slowem okreslaja wszystkich Niemcow ! (.. napisalam, bo moze jeszcze o tym nie wiesz)
~ 17-06-2011 18:06
Piipi, a wiesz, co to po niemiecku "Kraut" ? Boze, jakas ty jest durna.Zebym ci nie napisal, jak Holendrzy, Niemcy, Ruscy czy inni tam nazywaja Polakow. Jak sie dowiesz, to niemieckie slowo Kraut(=kapusta) okaze sie komplementem....
Piipi Jelonkowa 17-06-2011 19:52
..do - (~Autora postu z godz.18:06] .. widzę,że nie masz znajomych w tym gronie ! Słowo o którym wspomniałam jest "prawidłowe" w wymowie i pisowni Amerykanów,którzy stacjonowali na poligonach po II wojnie światowej na terenach Niemieckiej Republiki Federalnej ! ~Wiesz ? .. "krauts" to mieszanka słowa "sauerkraut" ..taka niemiecko-amerykanska ! *Hi, ..chyba żołnierzom amerykanskim STRASZNIE dokuczał *zapach kiszonej kapusty ..od sąsiada z podwórka - Niemca !
~ 18-06-2011 10:28
Piipi, jestes glupia. KRAUT, to po niemiecku KAPUSTA. A Krauts to ma byc niby liczba mnoga, zeby tak nazwac Niemcow. Mieszanka to jestes ty- pomieszanie glupoty, naiwnosci, psychicznych problemow z wymadrzaniem sie. Mieszanka wybuchowa. A wiesz, jak nazywa sie Polakow w roznych krajach? moze o tym cos napiszesz? bo jak sie okazuje- ten caly KRAUT to w porownaniu do okreslen , jakimi opisuje sie Polakow w Holandii, Niemczech, USA -to WIELKI KOMPLEMENT. Zamlicz juz durnoto, bo slabo sie robi.
Piipi Jelonkowa 18-06-2011 11:01
..do - [~Autora postu z godz.10:28] .. widac,że nie bywasz na "salonach" i siedzisz jak mysz kościelna w swojej "nowej" Ojczyznie ! ~Słowo pochodzenia niemieckiego "kraut" nie posiada liczy mnogiej,tak jak podobnie słowo niemieckie "wasser" ~Natomiast słowo "krauts" zostało "wymyślone" przez żołnierzy amerykanskich,którzy stacjonowali na terenach NRF ~Wiesz ?.. Amerykanie "podziwiali" Niemców za spożywanie brzydko pachmącyej kiszonej kapusty (sauerkraut)
~ 18-06-2011 16:30
Kraut (l.poj.)= Kräuter (l.mn.).Okreslenie na ziolo/-ziola, ale takze na kapuste. Slowo krauts, jest owszem, wymyslone, a przynajmniej ta liczba mnoga do okreslenia Niemcow. Piipi, w dupie bylas, gowno widzialas. Der Kraut tak samo jak slowo der Kohl jest okresleniem na kapuste. Sauerkraut- kapusta kiszona, liczby mnogiej nie ma. Nie mozna powiedziec "Sauerkräuter", nie ma takiego slowa. Dlatego Amis dodali to "s". Akurat na mnie zle trafilas. Ucze niemieckiego w Holandii.
~ 18-06-2011 16:37
I ponawiam apel do Piipi- poliglotki- wyszukaj w tym swoim Google, jak nazywaja Polakow za roznymi granicami. Tylko przepisz bezblednie. Ich wünsche viel Erfolg dabei- mit Sicherheit finden sich interessante....Kräuter oder andere schöne Komplimente. Gruß aus Amsterdam.
Piipi Jelonkowa 18-06-2011 20:46
..do - [~Autora postu z godz.16:37] .. oby poparzyła Ciebie *obrażona pokrzywa ..za to porównanie tego zioła do kiszonej kapusty ! Holandia ? .. to zdradzieci kraj,bo szykował do przeprowadzki 8 ludzi na .. nasze tereny Polski ! (.. przyp.okres trwania II wojny światowej ) ..gdzie chętnie współpracowano z hitlerowskimi Niemcami !
~ 19-06-2011 11:07
Piipi, znow prowokujesz? a potem niewinnie usuwasz sie w cien? jestes wstretna i niedouczona. Wiesz, ze dzwonili ale nie wiesz, w ktorym kosciele. Jeslibys troche znala jezyk, to zrozumialabycs moj poprzedni wpis i gramatyczne wyjasnienie zagadnienia. Nie prowokuj, nie podjudzaj. A jesli chodzi o Sauerkraut(=kiszona kapuste) to po piwrwsze- Polacy jedza jej wiecej, niz ktokolwieki inny na swiecie (i dobrze, bo zdrowa), a po drugie porownujac smrod kapusty do obsikanych klatek schodowych na Zabobrzu- Polacy smiedzaca konkurencje wygrywaja. Masz jakis kompleks wojny? Ze do Niemcow to juz czytalismy- a teraz obrywa sie tez Holendrom? Jesli ten Zachod taki faszystowsko- smierdzacy, czemu Polacy- tysiace Polakow- jezdzi tam do pracy? wytrzymuja ten smrod? wytrzymuja faszyzm?
Piipi Jelonkowa 19-06-2011 12:32
~POPRAWKA: 8 tys. "bauerów" holenderskich wyraziło zgodę na "przeprowadzkę" na Ziemie Polskie ! ~SMUTNE .. to człowiek,który wykorzystuje okazję do wzbogacenia sie na .. nieszczęsciu wojennym, krajów słabszych ! ~UCZ ! .. tych dzieci holenderskich prawdziwej historii z ich przeszłosci ! .. i powiedz,dalej o historii niemieckiego żołnierza Rudolfa Sch. którego w czasie II wojy światowej, holendderscy kapuśie ..wydali w ręce Gestapo !
~ 19-06-2011 17:50
Piipi, boj sie Boga- co mnie obchodza Holendrzy w czasie 2. wojny swiatowej???? ja nie ucze historii. Ucze niemieckiego. Z wielkim zaangazowaniem, od wielu lat.Przestan szukac po tych Googlach i wypisywac pierdoly. To nikogo nie interesuje Jezeli zyczyna brakowac ci argumentow- zaczynasz czepiac sie albo wojny, albo pijanych facetow. Z ani jednym ani drugim zjawiskiem nie mam nic wspolnego. .Bedziesz tak dale robic- zglosze to do Jeleniogorskiej Prokuratury, bo to co ty robisz jest niedozwolone- podjudzanie i podzeganie. Zajmij sie smrodem na wlasnej klatce schodowej. I nie chodzi mi bynajmniej o zapach kapusty kiszonej.
Piipi Jelonkowa 19-06-2011 22:19
..do - [~Autora postu z godz.17:50] .. wiesz ? ~Prezydent Komorowski złożył wizytę w Berlinie na Uniwersytecie Humboldta dn.17.06.2010 .. i tam w tej swojej "Berliner Rede" przypomiał,gdy będąc małym chłopcem był .. świadkiem śmierci swojego Wujka - Bronisława rozstrzelanego przez faszystów w czasie II Wojny Światowej ! ~Wiesz ? .."mój" Prezydent przypomniał ten fakt,gdyż jest .. prawie szczęsciem życ w zgodzie z Niemcami ! (..patrz.Google "Berliner Rede" lub "Frankfurter Allgemeine" z dn18.06.2010 / str.1,2 ..i dlatego mam to prawo pisac o "tej przeszłośći"
~ 20-06-2011 7:48
Piipi, ty jestes chora na glowe. Nikt tu nie neguje, ze wojna jest zla, bardzo zla, faszyzm obrzydliwy a przeszlosc Polski i Europy nierozlacznie zwiazana z 2. wojna swiatowa. Jestem przeciwniczka wojny i przemocy. I CO DO JASNEJ ANIELKI Z TEGO????? po jaka cholere do kazdego tematu wplatujesz albo wojne i faszyzm albo temat ***wiadomo mezczyzna***. Kto cie o to pyta? podajesz jakies zgoogölowane fakty- jak bede chciala, to sobie sama poszukam.Pytam i ja- jesli u tych wstertnych Niemcow na kazdym kroku faszysci to po jakiego ciulika tyle tam was jezdzi i za mardne grosze pracuje??????????
~ 20-06-2011 9:51
Sauerkraut to faktycznie kiszona kapusta, dosl. "kwasna kapusta". Niemcy jedza bardzo, bardzo nieczesto. A szkoda- smaczna i wychodzi na zdrowie. Nigdy w zadnym niemieckim domu nie widzialam, zeby ktos gotowal. Czepiasz sie. Obrazasz, kogo sie da. BO TOBIE WOLNO. Bo to polska Jelonka.TWOJA. Pisac, co ci slina do glupkowatej geby przyniesie.Jeli podobny tekst wyszedlby ode mnie w strone odwrotna- nazywa sie, ze ja "pluje". Ech, ludzie. Dzialacie na zasadzie: "sa rowni i rowniejsi". To niesprawiedliwa zasada. Szkoda, ze tej durnowatej Piipi nikt nie usadzi. Niedouczona prowokantka. Idiotka.
Piipi Jelonkowa 20-06-2011 10:57
.. " albowiem życie w zupełnej równości,sprawiedliwosci i wspólnocie zaciera granice między jednostkami" - to już "Twierdza" ~Wiesz ? .. lubię Niemców i Holendrów,bo idę do człowieka z wybaczeniem i myślę,że podobnego zdanie sa polscy "arbeiterzy",którzy pracują przy opiece katów niemieckich,holenderskich z czasów II wojny światowej ..
Piipi Jelonkowa 20-06-2011 11:02
~C.d ....masz rację ! "krauts" to żartobliwe okreslenie Niemców przez ..tych którzy obrzerają się(dosłownie) ..nie zdrową żywnoscią ! (..patrz.McDonalds]
~ 20-06-2011 12:36
Piipi, a co ty chcesz DZISIEJSZYM Niemcom, Holendrom itp. wybaczac? wojne? moim kumplom, kupmelkom, kolegom z pracy??? oni wszyscy maja po 35-40 (ur. lata siedemdziesiate) lat i maja wojne oraz wszystkie twoje wypominki w DUPIE, rozumiesz??? oni wybieraja ZIELONYCH; ODRZUCAJA PRZEMOC; ZABIJANIE I ENERGIE ATOMOWA. Nie jedza miesa, bo nienawidza zabijac. Mam takich znajomych, innych nie posiadam.Wiec czegot ty kobito ciagle ode mnie chcesz???? jedz do Drezden, stan na Rynku i zaczepiaj dziadkow po 80- tce. Niech cie za wojne przepraszaja.
~ 20-06-2011 12:40
Ty lubisz Niemcow? Holendrow??? Piipi, ty sama siebie nie lubisz. I nie obZeraj sie tyle. Przez Z z kropka. bo sie rzygac chce. Przez RZ. Takas Polka z krwi i kosci, naucz sie pisac, bo cie tu Niemra zagina, ktora jako dziecko wyjechala. Wstyd.
~ 20-06-2011 12:48
Piipi, twoja konsekwencja myslowa jest rozbrajajaca. Amerykanie nazwali Niemcow kraut's.(KAPUSTY= liczba mnoga , ktorej tu nie ma sztucznie stworzona. Nie mialo to nic wspolnego z Sauerkraut (=kiszona). ). To juz wiemy. I do jednego kotla wrabalas tez McD. Bylas w USA? tam dopiero jest balanga z zywnoscia. I niezdrowa zywnosc pisze sie w tym przypadku razem. Niezdrowa na umysle na ten gramatyczny przyklad.
Piipi Jelonkowa 20-06-2011 19:57
.. bo NIE możemy zapomniec o .. Wujku - Bronisławie o którym wspomniał Prezydent Polski na tej"Berliner Rede" ~Wiesz ? .. on był wtedy taki młody ..chłopak 16-letni oddał życie,abym mogła Niemcowi powiedziedz .. po polsku w swoim kraju "Dzień Dobry"
Piipi Jelonkowa 20-06-2011 20:01
~C.d .. bo - GiS - tak nazwali żartobliwie Niemców przez zapachy kapuściane ! ~FAJNIE .. to lepsze od innych przeszłosciowych okreslen !
~ 20-06-2011 20:42
Piipi, ty sie lecz. Ja twoje wpisy obserwuje juz od dluzszego czasu. daj spokoj Niemcom, Holendrom, Viki (czy jak tam) nie doroslas do piet. wyluzuj, bo jestes chyba chora na leb.
~ 20-06-2011 20:56
Wlasnie! znasz amerykanskie okreslenia na nas, Polakow? a angielskie? Nie? to wlacz twojego Brata-Googla. Tam sie roi od epitetow.I nie wal bledow, bo wstyd przed faszystami.
Piipi Jelonkowa 20-06-2011 23:44
czytaj moje komentarze lub nie czytaj ...bo piszę dla jelonkowej wiary,a nie dla faszystów! ...gdyż oni nie znają języka polskiego !...>Nie wiedziałaś/eś *o tym?
~ 21-06-2011 9:20
Piipi, tu sie mylisz- ja wielokrotnie zostalam nazwana faszystka (nie wiem doprawdy z jakiego powodu), a jezyk polski lepiej znam od ciebie. Nie wstyd ci? Stajesz sie nudna z ta twoja monotonia tematu. Zmien plyte- moze zacznij uprawiac sport, nie googlujtyle , bo zle z tego korzystasz. Ten wynalazek jest dla ludzi inteligentnych. To tak jak ogien- madry czlowiek wie, jak zrobic pozytek, a wariat podpali chalupe. Jestes jednostronna. Czepiasz sie. Brak sloidnej argumentacji powoduje, ze miotasz sie i wypisujesz idiotyzmy. Jestes za pieniadze zatrudniona prowokantka? pracujesz dla Redakcji? juz powoli zaczynam miec takie mysli.
Piipi Jelonkowa 22-06-2011 0:15
- "Sztuka - jest silniejsza niż rozmowy dyplomatyczne,rozmaite pakty i polityczne utarczki" ..A.Merkel ~Cieszę się .. na Gościa,który idzie do nas z Przyjaznią ! - to Artystka Juliane Sobing,której wystawę na pewno zobaczę ! ..a ty,autorze powyzszych postow ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group