Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3889
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jagniątków/region: Wystawa Juliane Sobing w Jagniątkowie

Wtorek, 14 czerwca 2011, 8:27
Aktualizacja: 8:29
Autor: Angela
Jagniątków/region: Wystawa Juliane Sobing w Jagniątkowie
Fot. Organizatorzy
Do końca sierpnia br. mieszkańcy i turyści mają niepowtarzalną okazję poznać niezwykłą wystawę „Metamorfozy” Juliane Sobing. Jest to wyjątkowe połączenie kolażu, de kolażu, montażu i wyobraźni. Wystawa została otwarta w Muzeum Miejskim „Domu Gerharta Hauptmanna” w Jeleniej Górze/Jagniątkowie.

Artystka - Juliane Sobing z Radebeul urodziła się na Śląsku i powróciła na te tereny po raz pierwszy w ramach pobytu stypendialnego „Na wyjeździe” w Muzeum Miejskim „Domu Gerharta Hauptmanna” w Jeleniej Górze – Jagniątkowie. Dwumiesięczny pobyt w Karkonoszach był źródłem nowych inspiracji twórczych. Powstał tomik wierszy inspirowany Jagniątkowem z ilustracjami autorki. Ju Sobing pisze, maluje i wydaje tomiki wierszy z ilustracjami własnego autorstwa, jest autorką licznych indywidualnych i zbiorowych wystaw malarstwa – głównie w Niemczech i Austrii.

Ju Sobing wykorzystuje techniki kolażu, w połączeniu z dekolażem i montażem. Technika ta wymaga wcześniejszego zebrania materiału, w tym przypadku jest to papier wszelkiego rodzaju. Tak oto mówi o tworzeniu swojej wystawy: „Cenię zwłaszcza papier gazetowy, gdyż wygodnie można z nim pracować, a jednocześnie jest on nośnikiem treści, nawet wówczas, kiedy już nie jest ona na nim widoczna. To co publikują gazety, nawet wtedy gdy dziś aktualne, a jutro już zapomniane, zwykle zakrywam, przedzieram, a mimo to treść ta w dalszym stanowi składnik wykonanego dzieła”.
Wystawa składa się z 32 obrazów i obiektów kolażu, które zostały ubrane w niezwykle inspirujące elementy, które oddają w niepowtarzalny sposób naszą przemijającą rzeczywistość.

- Serdecznie zapraszamy do Muzeum Miejskiego „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jeleniej Górze-Jagniątkowie. To wyjątkowa okazja, której nie można przegapić – piszą organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group