Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6611
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wystawa fascynacji fotograficznych pod Brązowym Jeleniem

Poniedziałek, 16 lutego 2015, 11:34
Aktualizacja: 14:07
Autor: Manu
Jelenia Góra: Wystawa fascynacji fotograficznych pod Brązowym Jeleniem
Fot. BM
W ubiegłą sobotę (14.02) w Galerii pod Brązowym Jeleniem w JCK odbył się wernisaż Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wystawa zbiorowa pt. “Fotograficzne fascynacje 2” prezentuje zbiór kilkudziesięciu fotogramów osiemnastu autorów.

- Tak jak to jest w przypadku wystaw zbiorowych, zachwyca różnorodność podejścia do tematu - powiedziała, po powitaniu przybyłych gości, opiekunka Galerii pod Brązowym Jeleniem - Maria Szubart.

Otwarcia wystawy dokonali także: prezes stowarzyszenia Tadeusz Biłozor oraz komisarz wystawy – Marek Rawski.

Maria Szubart wyraziła podziękowania za owocną współpracę pod adresem autorów prezentowanych w galerii zdjęć. Są to członkowie JTF: Tadeusz Biłozor, Wojciech Bykowski, Jan Foremny, Piotr Garbat, Daniel Gustowski, Teodor Gutaj, Janusz Karcz, Piotr Matyga, Janina Peikert, Kazimierz Pichlak, Ignacy Pilch, Janusz Pytel, Marek Rawski, Stanisława Stecko, Jacek Szczerbaniewicz, Jerzy Wiklendt, Jolanta Wilkońska oraz Jerzy Zając.

- Szeroka tematyka tych prac obrazuje wielokierunkowość uprawianej przez nas fotografii i daje możliwość zapoznania się z nią szerszej publiczności – mówi Marek Rawski.

Należy zaznaczyć, że Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne, jeszcze pod nazwą Stowarzyszenie Miłośników Fotografiki Amatorskiej w Jeleniej Górze, istnieje od roku 1961. Dopiero czternaście lat potem (1975) przeobraziło się w JTF i przez kilka pierwszych lat swojego istnienia funkcjonowało bez własnej siedziby. W 1978 r. Stowarzyszenie otrzymało lokal przy ul. Podwale 1a. Powstała tam również niewielka galeria, gdzie prezentowano ekspozycje prac nie tylko artystów z JTF, ale także innych miast Polski i z zagranicy. Od 2013 r. siedziba JTF została przeniesiona do lokalu przy ul. Alei Wojska Polskiego 37. Tu także mieści się galeria “Focus”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group