Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8202
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Wystartowała budowa szkoły w Mysłakowicach

Sobota, 21 sierpnia 2021, 6:05
Autor: WAC
Mysłakowice: Wystartowała budowa szkoły w Mysłakowicach
Fot. UM Mysłakowice
Kilka dni temu pracownicy firmy Pre – Fabrykat z Miłkowa, będącej wykonawca inwestycji, rozpoczęli prace ziemne przy budowie nowej szkoły podstawowej w Mysłakowicach. Oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego pod obiekt odbędzie się 12 września, podczas dożynek gminnych.

Według harmonogramu - do końca przyszłego roku ma zakończyć się pierwszy etap inwestycji obejmujący: wykonanie stanu surowego zamkniętego budynków szkoły i sali gimnastycznej, wykonanie wewnętrznej, podposadzkowej instalacji kanalizacji sanitarnej oraz zewnętrznej instalacji gazowej, a także przyłączy: wodociągowego i kanalizacji sanitarnej, wykonanie zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej i zewnętrznych instalacji elektrycznych z wyłączeniem słupów i opraw oświetleniowych. Wartość tej części prac wynosi blisko 19 milionów złotych. Środki te pochodzą z budżetu gminy.

To jeden z najważniejszych dni w mojej pracy – mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. - To inwestycja oczekiwana w gminie od ponad 30 lat. Dzięki niej nasze dzieci będą miały warunki do nauki godne XXI wieku. Mam nadzieję, że rozpoczynające się prace będą przebiegały sprawnie i zgodnie z założonym planem.

Dodajmy, że jakiś czas temu samorząd Mysłakowic otrzymał dotację w wysokości 6 milionów złotych z rządowego programu „Sportowa Polska” na budowę przyszkolnej hali sportowej z kompleksem boisk. Jednocześnie złożono wniosek o dofinansowanie w wysokości 44 milionów złotych, ze środków z „Polskiego Ładu”, drugiego etapu budowy szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

42
71%
Cieszy
6
10%
Hahaha
2
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
8
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1138
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group