Niedziela, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 1553
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Wysoka Łąka” wespół z „Wojewódzkim”. Fuzja oficjalnie potwierdzona

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 10 marca 2011, 7:38
Aktualizacja: Piątek, 11 marca 2011, 8:10
Autor: Petr
Fot. Petr
Wczoraj, w godzinach popołudniowych w Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze przy ul. Ogińskiego 6 odbył się briefing dla dziennikarzy, na którym oficjalnie potwierdzono fuzję „Wysokiej Łąki” z jeleniogórską placówką.

Było rzeczowo, konkretnie, z udziałem Jerzego Łużniaka z zarządu województwa oraz dyrektora konsolidowanych szpitali, doktora Stanisława Woźniaka. Czego ów briefing dotyczył? Rzecz jasna, fuzji „Wysokiej Łąki” i Szpitala Wojewódzkiego, która od kilku tygodni budzi kontrowersje wśród mieszkańców Jeleniej Góry, jak również miejscowości z nią sąsiadujących. Fuzji, o której przed wczorajszym briefingiem Jerzy Łużniak rozmawiał z załogą „Wysokiej Łąki” i, jak to określił, do której załoga ta w końcu „się przekonała”. Czy faktycznie, konsolidacja placówek kowarskiej i jeleniogórskiej przyniesie pożądane efekty? Czas pokaże. Na dzień dzisiejszy – ma przynieść same korzyści, zarówno pod względem oddłużenia samych szpitali, jak i kalejdoskopu usług świadczonych pacjentom.

– Spotkanie z załogą „Wysokiej Łąki”, poprzedzające spotkanie z państwem (w którym, prócz Jerzego Łużniaka, udział wzięli Stanisław Woźniak i Roman Szełemej, pełnomocnik marszałka ds. polityki zdrowotnej – przyp. red.) przebiegło w bardzo spokojnej atmosferze. Jak sądzę, w końcu przekonaliśmy „Wysoką Łąkę”, że połączenie obu szpitali to w chwili obecnej jedyne, rozsądne wyjście. Podkreślam, że spotkanie to miało również na celu wytłumaczenie załodze z Kowar, że nie zamierzamy i nigdy nie zamierzaliśmy sprzedawać czy likwidować „Wysokiej Łąki” – poinformował wicemarszałek.

Na pytanie o restrukturyzację zatrudnienia, której obawiają się pracownicy zarówno Szpitala Wojewódzkiego, jak i „Wysokiej Łąki”, Jerzy Łużniak odpowiedział, że: „konsolidacja zakłada zwolnienia od 70 do 90 osób pracujących obecnie w obu placówkach”. – Będziemy starali się zrobić to w sposób jak najmniej bolesny. Redukcja etatów będzie dotyczyła w szczególności pracowników mających inne źródła utrzymania. Nie planujemy zwalniać „personelu białego”, to pewne. Zakładamy natomiast redukcję od strony technicznej i administracyjnej – mówił wicemarszałek.

Co zaś sie tyczy samej konsolidacji: – Procedurę rozpocznie projekt uchwały, mającej na celu likwidację szpitala w Jeleniej Górze w jego obecnym kształcie, fuzję z „Wysoką Łąką”, a co za tym idzie, stworzenie nowej placówki złożonej z ww. Fizyczne połączenie nastąpi do sierpnia 2011, dzięki czemu będziemy mogli otrzymać zwrot środków z tytułu zobowiązań publiczno-prawnych, ciążących na obu szpitalach, zwłaszcza na Szpitalu Wojewódzkim, w wysokości ok. 22-23 mln zł – podkreślił Jerzy Łużniak.

– Fuzja to nic innego, jak połączenie sił korzystne dla obu szpitali, a przede wszystkim, dla ich pacjentów. Uważam, że w ten sposób uda nam się stworzyć najlepsze możliwe warunki do leczenia schorzeń pulmonologicznych, zarówno nowotworowych, jak i gruźliczych czy innych. Biorąc pod uwagę wyśrubowane standardy leczenia, jakie tychże dotyczą, „ostre przypadki” będą leczone w szpitalu w Jeleniej Górze, z kolei pulmonologia zachowawcza będzie domeną „Wysokiej Łąki”, skoncentrowanej na „przypadkach przewlekłych”. Zależy nam również, by w Kowarach rozwinąć oddział rehabilitacyjny. Jak sądzę, takie rozwiązanie jest w chwili obecnej najbardziej rozsądne, choć potrzeby pacjentów muszą być ciągle monitowane – podsumował Stanisław Woźniak. Monitowane, owszem. Przede wszystkim jednak – realizowane.

Petr

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~sqandal 10-03-2011 7:59
..... no i dopieli < swego> komuś bardzo zależało żeby to połączyć i ....... zobaczymy. Jednak to jest chory pomysl , żebym się mylił , pozdrawiam
*Piękny Roman* 10-03-2011 8:01
"Fizyczne połączenie nastąpi do sierpnia 2011". To znaczy co ? Że przeniosą budynek Wysokiej Łąki na Ogińskiego i domurują do tamtego szpitala ? Czy na odwrót ? Może zaangażować w to Davida Copperfielda...Tak czy owak,zanosi się na niezłe widowisko :-)
~Anonimowy 10-03-2011 8:12
Czyli co mam rozumieć przez to, iż w "Wysokiej Łące" będzie Oddział Rehabilitacyjny? Mam rozumieć, to, że w Szpitalu Wojewódzkim nie będzie już Oddziału Rehabilitacyjnego, czy zostanie on tylko przeniesiony ze Szpitala Wojewódzkiego do "Wysokiej Łąki"? Jak dla mnie pomysł z Oddziałem Rehabilitacyjnym w "Wysokiej Łące" owszem może być, ale tylko wtedy, jeśli w Szpitalu Wojewódzkim pozostanie Oddział Rehabilitacyjny. W przeciwnym wypadku może powstać jeden kocioł...
~pero 10-03-2011 8:33
Myślę, że wysoka Łąka jako bardzo atrakcyjna posiadłość zostanie sprzedana w prywatne ręce. Już nie raz widziałem takie "cuda". Nie jestem specjalistą ale wydaje mi się, że tym dwom szpitalom nie jest po drodze. Obym się mylił. Pozdrawiam.
~wiem bo jem 10-03-2011 8:34
Już od dawna ktoś miał smaczka na ten piękny pałacyk Wysoka Łąka. Fuzja potrwa chwilę,potem stwierdzą że jest nie rentowny i pójdzie do sprzedania .Jak nie tak to tak można coś kupić...
~lolo2 10-03-2011 8:59
już to widzę jak skorzysta na tym pacjent, po jakimś czasie okaże się ,że długi rosną i ratunkiem będzie sprzedaż wysokiej łąki czyli obiektu, zwłaszcza jeśli za ten problem zabiera się specjalista od porcelanowych nocników czyli wieczny radny jerzy
~jeleniogórza 10-03-2011 9:44
zmienią nazwę szpitalowi pieniądze z łąki wpakują na pensyjki lekarzy,a kowary już mają potencjalnego kupca brawo panie Wożniak. Gdzie są nasze władze że pozwalają na taki rozbój .Czy już wszyscy wykształceni wyjechali z Jeleniej!
~Mam 10-03-2011 9:49
Oddziały zakaźne (z zaraźliwymi jednostkami chorobowymi) były przeważnie oddalone od osiedli. Teraz oddział pulmonologiczny, na którym pewnie jest sporo osób z gruźlicą, jest w dużym szpitalu. Szpital nie ma pralni. Brudne rzeczy wywożone są do pralni prywatnych poza miastem. Ale na pewno się mylę. Wszystko jest w porządku a będzie jeszcze lepiej.
~jaa 10-03-2011 10:12
zwolnienia osób które maja inna prace:0 to chyba tylko lekarzy i pielęgniarki:)masakra;((( pilskie realia:((
~Robb 10-03-2011 10:17
Po raz kolejny udowodnili, że opinie ludzi mają głeboko w d...
~zdumiony 10-03-2011 11:37
Dziwię się, że Łużniak jako jeleniogórzanin daje się wpus...ć w takie manewry i jakoby nie widzi, że Wrocław /vide: Urząd Marszałkowski/załatwia swoje intersy jego rękami...
~kalisia 10-03-2011 12:12
A gdzie jest posłanka z kowar dlaczego nie pilnuje naszych interesów ,to również jej miasto. Co dla na s pani poseł robi oprócz tego ze jest posłem. I znów się zwolni roboli, bo biały personel biedny i pracuje 48godzin w ciągu doby. Dno totalne.
~łoś 10-03-2011 15:29
I tak się lody kręci,jak to jedna pani powiedziała.......
~jos 10-03-2011 15:58
Ale o co chodzi?Przecież była jeleniogórska posłanka Sawicka mówiła,że PełO będzie krecic lody na służbie zdrowia.No i zaczęło się.Pewnie"Wysoka Łąka" zostanie przeniesiona na Ogińskiego,a budynek i teren byłej już wtedy "Wysokiej Łąki"zostanie sprzedany.
~DUPA BLADA 10-03-2011 16:28
GDZIE JEST SKM ?! MARCINIE DO ROBOTY BO CZAS NAGLI !
~gogd 10-03-2011 17:57
Koniec Wysokiej Łąki ,koniec Jeleniej , koniec Kotliny ,koniec naszego Świata ,w ogóle w 2012 będzie koniec i koniec.Co tu się wyrabia ? Niech Pan Bóg odpuści im to co czynią , ale ich hańba będzie w2ieczna !!!!
~xyz 10-03-2011 18:59
popieram jedną z wypowiedzi , dlaczego nie zwolnić lekarzy tych biedaczków ,którzy mają nie jedno żródło dochodu i pielęgniarki bo i tak chodzą jak śnięte, gdyby nie rodzina to pacjent byłby biedny,zwolnić administrację dołożyć lekarzom.
violka72 10-03-2011 19:16
"jedna jaskółka wiosny nie czyni"nie cały personel jest przekonany a jedynie pare osób dało się wkręcić w to "przekonanie"i życzę im powodzenia
~zdzich124 10-03-2011 20:06
Jak zwykle.Kowal zawinil,c...na powiesili.Po raz kolejny podatnicy zaplaca za nieudacznictwo i brak umiejetnosci wesolych panow od zarzadzania.Dawniej takich kolesi stawiano pod sciana,teraz powierza im sie dodatkowe intratne stanowiska.Apres nous le deluge!A potem jakis ch...jowina rozlozy rece i powie "przeciez mysmy chcieli dobrze!Tylko kto za to zaplaci!
~@ 10-03-2011 20:44
A co z tym monitowaniem potrzeb pacjenta? U kogo należy monitować ? :-) Może by tak...po polsku?
~DANUSKA 10-03-2011 21:00
Oczywiście szkoda Wysokiej Łąki ale jak likwidowali pewną jednostke też służby zdrowia to nikt nikogo nie pytał czy ktos ma żródło utrzymania czy nie proszę na zielona trawke. Czy nie ma dyskryminacji pracowników administracji tez z wysokiego szczebla. Nikt nawet nie podziekował za wiele lat pracy. Zadnej odprawy tylko zwykla kodeksowa i dowidzenia.
~dani 11-03-2011 8:29
Odkąd w Szpitalu Jelenia Góra nastała B.Bokiej, wzrosła liczba zatrudnienia personelu administracji - odbyło się to bez oficjalnego naboru do pracy,bez zasad porównania ofert, Dyrekcja otoczyła się " wiankiem swoich osób, które mają już umowy zatrudnienia na czas nieokreślony. Przy zapowiedzianych zwolnieniach loterii w tym na pewno nie będzie, skoro powstała nadwyżka personelu, minimalizacja personelu nastąpi kosztem tych "nieposłusznych i stawiających się" Dyrekcji. Oznacza to, że kto ma swoje zdanie i wiedzę to jest oportunistą, bo nie podziela poglądów Dyrektor Bokiej. Techniczny i Administracjo, walczcie o Swoją godność, bo za moją nikt nie stanął!
~:: 11-03-2011 13:11
Dokonali fuzji nie rozmawiając z załogą Szpitala w Jeleniej Górze,chociaż nikt z pracowników tego nie chce oprócz lekarzy,którzy zarabiają na kontraktach 20 - 40.000 zł miesięcznie. Dla porównania pielęgniarki ok. 1.700 zł, salowe 1.200 zł....Połączenie szpitali da możliwość zmniejszenia poborów szeregowych pracowników a zwiększenia poborów "biednych"lekarzy którzy już dziś mają problem czy wystarczy im na wycieczkę na Hawaje czy na zakup nowego Mercedesa.Do dziś nikt się nie rozliczył z pracownikami, z zaległościami płacowymi z nadwykonań, ale lekarze otrzymują grube pieniądze co kwartał. CZY NIKT TEGO NIE WIDZI !!! GDZIE JEST PRAWO W TYM KRAJU !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group