Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 6230
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gorzów Wlkp.: Wysoka forma Dominiki Jarkowiec

Niedziela, 19 marca 2017, 23:04
Aktualizacja: 23:05
Autor: MDvR
Gorzów Wlkp.: Wysoka forma Dominiki Jarkowiec
Fot. użyczone
Gorzów Wielkopolski został wybrany na miasto, w którym w ostatni weekend odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu (zawodnicy w wieku 17–18 lat). Bez wątpienia na pływalni "Słowianki" uzyskano wiele imponujących rezultatów w wykonaniu zawodników coraz mocniej naciskających na krajową czołówkę

Do rywalizacji w Gorzowie przystąpiło w sumie ponad 400 młodych sportowców ze 119 klubów. W tym gronie również znalazła się zawodniczka KS Just Swim Jelenia Góra - Dominika Jarkowiec (rocznik 2000), która wystartowała w czterech konkurencjach: 50m stylem dowolnym, klasycznym i motylkowym oraz 100m stylem dowolnym. Nasza pływaczka potwierdziła wyższą klasę sportową II/17,18 w stylu 50m dowolnym jak również wystąpiła w finale B tej konkurencji. Tego samego potwierdzenia Dominika dokonała w stylu klasycznym na 50m.

Zawodnicy urodzeni w 2000 roku stanęli przed trudnym zadaniem. W rywalizacji z o rok starszymi kolegami raczej nie byli stawiani w roli faworytów. - O tym, że pływanie nie jest łatwym sportem, wiemy wszyscy. Nie każdy jest w stanie pogodzić naukę w szkole średniej z ciężkimi pływackimi treningami, dlatego tym bardziej cieszy mnie dobra forma Dominiki, która w krótkim czasie odbudowała zaległości w treningach i potwierdziła swoimi występami, że wspólnie obrany kierunek przygotowań treningowych idzie w dobrą stronę. Teraz poprawa przede wszystkim techniki, wytrzymałości szybkościowej i…. sporo pracy przed nami. Kolejne główne nasze występy to lipcowe Letnie Mistrzostwa Polski w Warszawie na 50-metrowej pływalni, a po drodze starty kontrolne - oznajmia szkoleniowiec zawodniczki Marcin Binasiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group