Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7391
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Wyścigi w deszczu

Poniedziałek, 19 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 marca 2007, 11:11
Autor: ROB
Dolny Śląsk: Wyścigi w deszczu
Fot. Robert Zapora
Zakończyły się mistrzostwa świata juniorów w wyścigach psich zaprzęgów.

W finałowym dniu (niedziela) warunki na Polanie Jakuszyckiej były arcytrudne. Padał ulewny deszcz a do tego wiał zimny, porywisty wiatr. – Psy są wytrenowane i powinny sobie poradzić na trasie – mówił tuż przed rozpoczęciem zawodów Tomasz Radłowski, team lider polskiej ekipy. – Gorzej jest z ich karmieniem. Psy po prostu nie chcą wychodzić z przyczep.
Wprawdzie zawody, zwłaszcza w skijoringu (narciarz z psem), zdominowali Rosjanie i Czesi, ale szef polskiej ekipy jest zadowolony z postawy jego podopiecznych. Zdobyli oni złoty medal w klasyfikacji drużynowej.
Tomasz Radłowski przyznał także, że zawody w Jakuszycach przygotowano bardzo dobrze. - Miejmy nadzieję, że zaowocuje to w przyszłości rozwojem tego sportu w regionie – mówił. – Prowadzimy rozmowy z miejscową Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Oni mają bardzo dobrych narciarzy a to podstawa w biegach zaprzęgowych, zwłaszcza w skijoringu. Chcielibyśmy, aby trenowali z psami.
W tych zawodach uczestniczyła już spora grupa zawodników ze Szklarskiej Poręby. – Startuję po raz pierwszy. Nie mam ambicji medalowej, chciałabym przede wszystkim dobiec do mety – mówiła Justyna Wojtas, która startowała w skijoringu. Jak twierdzi, z psem Paco rozumie się dobrze na trasie. – On co jakiś czas zerka na mnie i to go mobilizuje do dalszego biegu. Jedyny problem, że czasami pod górkę nie chce ciągnąć – śmieje się Justyna. Jak przyznała, wyścigi zaprzęgów to bardzo ciekawy sport. – Niewykluczone, że zaczniemy go trenować – powiedziała.

<b> Wyniki <b/>
<b> Skijoring (narciarz z psem ), chłopcy - 16-20 lat </b>
1.Tolstov Maksim (Rosja)
2.Stejkal Tomas (Czechy)
3.Lorenz Jan (Czechy)
<b> Dziewczęta (16 – 20 lat): </b>
1. Paniukhina Daria ( Rosja )
2. Lorenozva Marketa ( Czechy )
3. Naleznikova Nikola ( Czechy )

<b> Skijoring (narciarz z psem), chłopcy - 13-15 lat </b>
1.Jakubaszek David ( Słowacja )
2. Bragin Jurij ( Rosja )
3.Piotr Rakowski ( Polska )

<b> dziewczęta: </b>
1. Stejskalova Monika (Czechy)
2. Maresova Nicole (Czechy)
3. Kovarikova Tereza (Czechy)

<b> Zaprzęgi - 4 psy </b>
1. Paniukhina Sasza (Rosja)
2. Jasiczak Kajetan (Polska)
3. Dicel Martin (Niemcy)

<b> Sztafety drużynowe </b>
1.Polska w składzie: Popłoński Jarosław – skijoring, Radłowski Roman - zaprzęg z 2 psami, Jasiczak Kajetan - zaprzęg z 4 psami, z czasem 11,01 min.
2. Słowacja/Nowa Zelandia w składzie: Jakubaszek Dawid – skijoring, Watson Jordan - 2 spy, Fitchet Alton - 4 psy, z czasem - 25,65 min.
3. Polska 2 / Czechy w składzie: 1. Lorencowa Marketa – skijoring, 2. Witkowski Piotr - zaprzęg z 2 psami, 3.Piecko Martyna - 4 psy, z czasem 29,58 min.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group