Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 9400
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Wyścigi na starcie

Sobota, 17 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 17 marca 2007, 21:05
Autor: Angela
Kotlina Jeleniogórska: Wyścigi na starcie
Fot. Organizator
W piątek (16 marca) w Szklarskiej Porębie odbyło się uroczyste otwarcie Mistrzostw Świata Psich Zaprzęgów Juniorów, które potrwają przez cały weekend.

Na imprezę już od ubiegłego tygodnia zjeżdżali się uczestnicy z całego świata. Polska w tym roku wystawiła około trzydziestu swoich zawodników.
Szklarska Poręba konkurowała z wieloma miejscami w świecie, gdzie takie zawody mogłyby się odbyć. Dzięki staraniom organizatorów i urzędu miasta, wygrała bezkonkurencyjnie.

– Nie ukrywam, że nie było łatwo przekonać innych do tego, by właśnie tutaj zorganizować te zawody – mówi Cezary Jasiczak z Polskiego Związku Psich Zaprzęgów. – Niemniej mieliśmy mocne argumenty. Ten sport wymaga dobrych tras, zarówno pod względem bezpieczeństwa zawodników, jak i walorów nawet widokowych. Sędzia główna, która odbierała trasy i która jest Amerykanką, powiedziała nam, że są to jedne z lepszych tras, jakie widziała na świecie – dodał.
– Promocja naszego miasta jest oczywiście bardzo ważna, ale poza nią mamy również możliwość zaszczepienia w tych młodych ludziach aktywnego spędzania czasu, w zdrowej rywalizacji ze wszystkimi narodami – mówi Anna Januszczak z Referatu Promocji w Szklarskiej Porębie.

Mimo że do tej pory mistrzostwa świata w Psich Zaprzęgach nie odbywały się w Polsce, nasi zawodnicy mogą pochwalić się sporymi osiągnięciami.
– Na swoim koncie mam już I miejsce w mistrzostwach świata, puchar Europy i III miejsce w Pucharze Polski – mówi Jarosław Popłoński. – Dla mnie jest to ogromna frajda, ale nie ukrywam, że do takich zawodów trzeba się długo przygotowywać.

Cała sztuka polega na utrzymaniu dobrej formy zarówno zawodników, jak i ciągnących ich psów.
– Psy z natury lubią biegać, ale mimo wszystko potrzebna jest odpowiednia praca nad nimi, żeby przebiegły całą trasę w jak najlepszym czasie – mówi Joanna Badacz, opiekun z ramienia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

Najbliższe wyścigi już w sobotę. Na trasie zobaczyć będzie można zawodników na nartach, ciągniętych przez psy zawodników na saniach dwu, cztero i sześciozaprzęgowych.
Impreza zakończy się w niedzielę na Polanie Jakuszyckiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1258
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
9%
PiS
23%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Piłka nożna
Karkonosze – Moto–Jelcz w obiektywie
 
112
Zderzenie Toyoty i Renault
 
Aktualności
Trwa remont mostu nad polderem
 
Aktualności
Czytelnik: grota solna nie dla dzieci?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group