Piątek, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 10315
Zalogowanych: 48
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyruszyli w rejs Pogorią

Niedziela, 8 grudnia 2019, 7:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 grudnia 2019, 10:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wyruszyli w rejs Pogorią
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz trzeci jeleniogórska młodzież wyruszyła na Półwysep Apeniński, aby wziąć udział w rejsie Pogorią. Uczestnicy liczą, że pogoda będzie bardziej łaskawa, niż rok temu i przeżyją niezwykłą przygodę, którą zapamiętają na długo.
Jedzie z nami 38 osób, w większości z naszej szkoły - troje uczniów jest spoza Żeroma. To już trzeci wyjazd i wpisuje się w nasze tradycje - powiedział Grzegorz Lustyk, nauczyciel geografii w I LO. - Pierwszy wyjazd w 2016 roku był bardzo udany. Niestety, w ubiegłym roku pogoda i Neptun, pokazali co potrafią, więc musieliśmy skapitulować - wypłynęliśmy tylko na jeden dzień i młodzież mogła zaobserwować jak wyglądają warunki na morzu. To jest wspaniałe doświadczenie życiowe - podkreślił inicjator rejsu.

W trakcie wyprawy uczestnicy będą mogli poznać prawdziwe, żeglarskie życie.

Od najprostszych, czyli sprzątania, gotowania, utrzymania żaglowca w porządku, po stawianie żagli, nawigację, sterowanie. Będzie też czas na piosenki, czytanie i może zwiedzanie, jeśli będziemy zawijać do portów - zapowiada Grzegorz Lustyk.

Wśród uczestników nie brakowało debiutantów.

Moja mama uznała, że powinnam przeżyć jakąś większą przygodę, niż siedzenie w domu - wyznała z uśmiechem Matylda Jurkiewicz, która przyznaje, że lekki stres jest, ale jest gotowa na wyprawę. - Zdecydowałam się, żeby przeżyć jakąś przygodę. Nie boję się, ale kto wie co będzie jak już dojedziemy - dodała Ania, kolejna z uczestniczek. - Byłem ciekawy jak to będzie. Pływałem na małych żaglówkach po jeziorze i chciałem spróbować na otwartym morzu - to będzie ciekawsze - wyznał Jakub Goździk. - To będzie mój pierwszy raz na morzu, na żaglówce. Po jeziorach pływałem, mam patent żeglarski - w sumie pływam od 8 lat i chciałem się sprawdzić na morzu. To fajny sposób na integrację z osobami z innych klas i szkół - dodał Ignacy Woźniakowski, który swoim doświadczeniem chętnie wesprze kolegów i koleżanki w trakcie wyprawy.

Organizatorem rejsu jest I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze oraz Stowarzyszenie Klub Żeglarski „Horyzont”. Trasy rejsów realizuje się w zależności od warunkach nautycznych przy założeniu odwiedzenia i postoju w minimum dwóch portach w Zatoce Genueńskiej, na Lazurowym Wybrzeżu, Elbie lub Korsyce. Uczestnicy wrócą do Jeleniej Góry w niedzielę (15.12).

Twoja reakcja na artykuł?

19
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
586
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry uliczne – Teatr A z Gliwic
 
Kultura
Teatry uliczne – Clown Pinezka
 
Aktualności
Magia Karkonoszy w dwuminutowym filmie: Time Lapse, który zachwyca
 
Aktualności
Ulewa przeszkodzi w przedstawieniach?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group