Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 2443
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Wyróżnienia dla ludzi kultury zostały wręczone

Poniedziałek, 31 stycznia 2022, 6:02
Autor: WAC
Karpacz: Wyróżnienia dla ludzi kultury zostały wręczone
Fot. UM Karpacz
Związani z Karpaczem fotografik Henryk Piotr Garbat oraz muzyk Ryszard Krupa zostali uhonorowani odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Karpacza uroczystego wręczenia odznaczeń dokonał senator RP Krzysztof Mróz. Gratulacje i słowa uznania dla wieloletniej pracy, talentu i wrażliwości artystycznej odznaczonych mieszkańców wyrazili też burmistrz Radosław Jęcek, radni oraz zaproszeni goście.

Henryk Piotr Garbat zajmuje się reportażem i fotografią sportu dla agencji fotograficznych, fotografuje także w studio fotograficznym, gdzie dominuje fotografia aktu, portret i fashion, nie stroni od fotografii ulicznej i eksperymentów fotograficznych czy fotografii komercyjnej. Uczestnik kilkudziesięciu (blisko 100) wystaw zbiorowych i dziewięciu indywidualnych. Publikacje w prasie krajowej i zagranicznej. Ma na swoim koncie wystawy zbiorowe we Włoszech, Niemczech, Czechach, Rosji oraz w Polsce. Zdobywca prestiżowych nagród i wyróżnień w krajowych i zagranicznych konkursach fotograficznych. Członek Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz - do niedawna - prezes Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. 

Ryszard Krupa posiada wykształcenie średnie muzyczne, jest muzykiem Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, pełni funkcję organisty w parafii rzymskokatolickiej w Karpaczu. Przez wiele lat członek lokalnych zespołów muzycznych, także kameralnych ("Milenium Quintett", "ANMAR" oraz "FIORD"). Dorobek muzyczny wzbogacił o grę w orkiestrach dętych - kolejarskiej, strażackiej i związkowej przy Fabryce Dywanów Kowary, orkiestrze strażackiej OSP w Piechowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

14
50%
Cieszy
7
25%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group