Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 3669
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyroki dla byłych urzędników z Karpacza

Środa, 3 lipca 2019, 8:00
Aktualizacja: Czwartek, 4 lipca 2019, 12:35
Autor: WAC
Jelenia Góra: Wyroki dla byłych urzędników z Karpacza
Fot. Użyczone
Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze kilka dni temu wydał wyrok w sprawie trzech byłych  urzędników Urzędu Miejskiego w Karpaczu, którzy zostali oskarżeni o przestępstwa związane z remontem i przebudową ulicy Parkowej (wraz z budową tunelu pod stokiem Kolorowa) w tym mieście oraz z uzyskaniem i rozliczeniem dotacji na tą inwestycję.

Przypomnijmy. W sprawie tej Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała w lipcu 2018 roku akt oskarżenia do tamtejszego Sądu Okręgowego przeciwko ośmiu osobom, w tym byłemu burmistrzowi Karpacza Bogdanowi M. Troje z oskarżonych, przyznając się do popełnienia zarzuconych im czynów, wyraziło wolę poddania się karze uzgodnionej uprzednio z prokuratorem. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze podzielił przekonanie prokuratora o ich winie i sprawstwie wymierzając byłemu kierownikowi Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Karpaczu,  byłemu skarbnikowi Gminy Karpacz oraz byłemu inspektorowi ds. dróg i mostów Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Karpaczu kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności, które zawieszono na okres próby wynoszący 3 lata. Sąd wymierzył także kary grzywny od 1950 do 3900 zł, zobowiązał też skazanych do informowania o przebiegu okresu próby.

Zarzuty przedstawione w sprawie obejmowały popełnione w latach 2011 i 2012 przestępstwa przeciwko dokumentom, a także czyny związane z przedkładaniem Wojewodzie  Dolnośląskiemu nierzetelnych dokumentów celem uzyskania nienależnej dotacji w wysokości prawie 2 milionów złotych - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Nieprawidłowości, których dopuszczono się w toku prowadzenia inwestycji spowodowały  konieczność zwrócenia Wojewodzie Dolnośląskiemu przez Gminę Karpacz nienależnie pobranej dotacji. Gmina wywiązuje się z tego obowiązku do dziś dokonując comiesięcznych spłat w wysokości  ponad 50 tysięcy złotych.

Pozostałe osoby oskarżone w tej sprawie nie przyznały się do popełnienia zarzuconych im czynów i zostaną osądzone w odrębnym postępowaniu.

Twoja reakcja na artykuł?

8
62%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
2
15%
Złości
2
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1192
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group