Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8145
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyrok za brutalne porwanie

Czwartek, 26 listopada 2020, 8:03
Autor: WAC
Jelenia Góra: Wyrok za brutalne porwanie
Fot. archiwum
Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok przeciwko czterem sprawcom brutalnego porwania dwóch osób, do jakiego doszło w październiku 2017 roku w Jeleniej Górze.

Jak ustalono w toku śledztwa, w nocy z 6 na 7 października Marek P. i Rafał W. porwali z mieszkania w Jeleniej Górze kobietę. Następnie przewieźli ją do innego lokalu, gdzie w sposób drastyczny się nad nią znęcali. W wyniku działania oprawców, pokrzywdzona doznała obrażeń ciała.

Jeszcze tej samej nocy Piotr W. i Krzysztof W., z jednego z jeleniogórskich klubów uprowadzili mężczyznę i przewieźli go do tego samego lokalu. Tam, wspólnie z Markiem P. i Rafałem W. dotkliwie pobili pokrzywdzonego, powodując u niego dotkliwe obrażenia. Porywacze zabrali swojej ofierze telefon komórkowy.

W trakcie zatrzymania, u Marka P. znaleziono 21 tabletek metamfetaminy, gram amfetaminy, broń palną, którą posiadał bez zezwolenia oraz dowód osobisty, który został przez podejrzanego przywłaszczony od innej osoby. Ponadto, Marek P. w okresie poprzedzającym zatrzymanie wielokrotnie udzielał metamfetaminę w zamian za korzyści osobiste i majątkowe co najmniej siedmiu osobom, w tym trojgu małoletnim. Za popełnione czyny Marek P. odpowiadał w warunkach recydywy, będąc wcześniej wielokrotnie skazany za przestępstwa z użyciem przemocy i narkotykowe.

Metamfetaminę oraz nielegalnie posiadaną broń palną policjanci znaleźli również u Rafała W. Ustalono także, że mężczyzna kupił warty 2500 zł kradziony telefon komórkowy, w związku z czym zarzucono mu także paserstwo.

Inny z porywaczy - Piotr W. odpowiadał za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy, będąc uprzednio skazanym za pobicie innej osoby, a Krzysztof W. uporczywie uporczywie nękał porwaną kobietę dzwoniąc do niej, wysyłając jej wiadomości tekstowe zawierające obraźliwe treści oraz nachodząc ją w domu, czym wzbudził u niej poczucie zagrożenia.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała akt oskarżenia w tej sprawie w maju 2018 roku - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - 20 listopada 2020 roku zapadł wyrok przed sądem pierwszej instancji. Marek P. został skazany na karę 18 lat pozbawienia wolności. Rafałowi W. wymierzono karę 8 lat pozbawienia wolności. Piotr W. usłyszał wyrok 3 lat i 9 miesięcy pozbawienia wolności, a Krzysztofa W. skazano na karę 3 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto od Marka P. i Rafała W. zasądzono zadośćuczynienie na rzecz pokrzywdzonej kobiety w wysokości 100 tysięcy złotych oraz 10 tysięcy złotych na rzecz pokrzywdzonego.

W odrębnym postępowaniu, wyrok jednego roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania na okres 3 lat usłyszała także Weronika K. Kobieta brała udział w jednym z porwań.

W trakcie śledztwa podejrzani byli tymczasowo aresztowani. Następnie, po wniesieniu aktu oskarżenia zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym. Po ogłoszeniu wyroku, prokurator wniósł o ponowne tymczasowe aresztowanie Marka P. i Rafała W., a sąd uwzględnił ten wniosek. Wyrok nie jest prawomocny.

Twoja reakcja na artykuł?

14
52%
Cieszy
5
19%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
7
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
815
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group