Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 4 kwietnia
Imieniny: Benedykta, Wacława
Czytających: 13329
Zalogowanych: 76
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wypiją na zdrowie

Czwartek, 25 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 25 maja 2006, 15:47
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Wypiją na zdrowie
Fot. goral
Na czystszą i smaczną wodę w kranach mogą liczyć jeleniogórzanie, których mieszkania zostaną podłączone do nowo budowanej magistrali wodociągowej. Prace przy jej wykonaniu właśnie trwają.

Woda będzie pochodziła z akwenu w Sosnówce, który jednocześnie jest rezerwuarem wody pitnej. Ale – jak nam powiedziała Jolanta Piasecka-Nowak, kierowniczka zespołu wykonawczego – ciecz nie popłynie bezpośrednio z akwenu.

Jakość wody będzie znacznie polepszona w Zakładzie Uzdatniania Wody, który właśnie powstaje. Zbiorniki zapasowo-wyrównawcze są odległe od zakładu o ok. 650 m.

Budowa rurociągu z Sosnówki w kierunku Cieplic jest już na ukończeniu.
Lepsza woda popłynie w kranach ciepliczan oraz mieszkańców ulicy Wolności i okolic.

Przypomnijmy, że wokół zbiornika w Sosnówce wyznaczono ścisłą strefę ochrony. Akwen nie może być wykorzystany w celach rekreacyjnych. Dostęp do niego jest zabroniony.

W Cieplicach trwają także prace przy budowie kanalizacji ulicy Kubusia Puchatka. To jedna z części uzdrowiska, która do tej pory jest pozbawiona kolektorów.

Prace są częściowo finansowane z funduszy Unii Europejskiej. Jest to jedna z największych inwestycji w stolicy Karkonoszy.

Sonda

Co jest największą zmorą jeśli chodzi o śmiertelne wypadki na drogach?

Oddanych
głosów
230
Brawura kierowców
65%
Pijaństwo i jazda pod wpływem
30%
Kiepski stan naszych dróg
5%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Mózg nie psuje się sam. My go codziennie zużywamy
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Aktualności
Miejska Droga Krzyżowa w sercu Jeleniej Góry
 
Aktualności
Autyzm to nie choroba
 
Aktualności
Jest opiekun Bike Parku Czarne
 
Kultura
Natalia śpiewa Bajm
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group