Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2332
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wypiją na zdrowie

Czwartek, 25 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 25 maja 2006, 15:47
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Wypiją na zdrowie
Fot. goral
Na czystszą i smaczną wodę w kranach mogą liczyć jeleniogórzanie, których mieszkania zostaną podłączone do nowo budowanej magistrali wodociągowej. Prace przy jej wykonaniu właśnie trwają.

Woda będzie pochodziła z akwenu w Sosnówce, który jednocześnie jest rezerwuarem wody pitnej. Ale – jak nam powiedziała Jolanta Piasecka-Nowak, kierowniczka zespołu wykonawczego – ciecz nie popłynie bezpośrednio z akwenu.

Jakość wody będzie znacznie polepszona w Zakładzie Uzdatniania Wody, który właśnie powstaje. Zbiorniki zapasowo-wyrównawcze są odległe od zakładu o ok. 650 m.

Budowa rurociągu z Sosnówki w kierunku Cieplic jest już na ukończeniu.
Lepsza woda popłynie w kranach ciepliczan oraz mieszkańców ulicy Wolności i okolic.

Przypomnijmy, że wokół zbiornika w Sosnówce wyznaczono ścisłą strefę ochrony. Akwen nie może być wykorzystany w celach rekreacyjnych. Dostęp do niego jest zabroniony.

W Cieplicach trwają także prace przy budowie kanalizacji ulicy Kubusia Puchatka. To jedna z części uzdrowiska, która do tej pory jest pozbawiona kolektorów.

Prace są częściowo finansowane z funduszy Unii Europejskiej. Jest to jedna z największych inwestycji w stolicy Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group