Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 5812
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyłudzanie pieniędzy, czy oferta handlowa?

Wiadomości: Region
Wtorek, 17 lipca 2012, 6:51
Aktualizacja: 6:54
Autor: Agrafka
– Dostałam pismo z Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców napisane w taki sposób, że zrozumiałam, iż muszę zapłacić 115 zł za rejestrację mojej działalności gospodarczej, którą właśnie odwiesiłam – mówiła Ewelina Rodacka. – To tylko oferta handlowa – tłumaczy Marlena Hertzke, kierownik biura obsługi klienta KRPiP Sp. z o.o.

Ewelina Rodacka w marcu tego roku postanowiła kontynuować prowadzenie działalności gospodarczej.
Na początku lipca otrzymała pismo z KRPiP Sp z o.o., w którym nie ma informacji o tym, że jest to jedynie oferta handlowa. Najpierw informują o dokonaniu wpisu firmy Eweliny Rodackiej do Centralnej Ewidencji i Informacji o działalności gospodarczej prowadzonej przez Ministerstwo Gospodarki. Później piszą o art. 12 ustawy (nie wiadomo jakiej) z dnia 15 września 2000 r. o utworzeniu spółki KRPiP i bazy danych. W kolejnym akapicie jest napisane, że „ogłoszenie wpisu w KRPiP wymaga uregulowania opłaty rejestracyjnej w wysokości zgodnie z aktualnym rozporządzeniem KRPiP.

Firma ta „prosi o uregulowanie opłaty w wysokości 115,00 zł w nieprzekraczalnym terminie do 13 lipca 2012 r.”, a na dole widnieje druk przelewowy z danymi i kwotą. - Nic tylko iść na pocztę i płacić, bo forma listu jest typowo urzędnicza, przywołana jest jakaś ustawa i na pierwszy rzut oka można się przestraszyć. Wyszukałam jednak w Internecie informacje na temat tej firmy i okazało się, że jest wiele osób, które poczuły się oszukane i że nic nie muszę płacić. Nawet znalazłam komunikat, gdzie radzą, aby o zdarzeniu informować policję – mówiła Ewelina Rodacka.

Wystarczyłoby żeby firma napisała, że jest to jedynie oferta handlowa i to „uregulowanie opłaty w
nieprzekraczalnym terminie” jest dobrowolne. – Nie mamy takiego obowiązku prawnego, aby informować o tym naszych potencjalnych klientów. Treść listu jest tak skonstruowana, że wynika z niej, że jest to propozycja zamieszczenia firmy w naszej bazie danych – poinformowała Marlena Hertzke, kierownik biura obsługi klienta KRPiP Sp. z o.o.

Warto podkreślić, że rejestracja do Centralnej Ewidencji i Informacji o działalności gospodarczej jest bezpłatna, a
KRPiP Sp. z o.o. jest osobną spółką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group