Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8642
Zalogowanych: 30
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wykazali się oryginalnością w nakrywaniu wigilijnego stołu

Sobota, 10 grudnia 2011, 9:05
Aktualizacja: 9:07
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Wykazali się oryginalnością w nakrywaniu wigilijnego stołu
Fot. Agrafka
Uczniowie z dziewięciu jeleniogórskich szkół średnich wzięli udział w konkursie nakrycia stołów „Bożonarodzeniowe trendy”, zorganizowanym w ramach projektu „Moja mała ojczyzna”, który odbył się dziś w Restauracji „Bosman”.

Komu brakuje pomysłów, aby zaskoczyć swoich gości nowymi aranżacjami bożonarodzeniowymi, może podejrzeć je od jeleniogórskich licealistów. Każda ze szkół w ramach projektu „Moja mała ojczyna” przygotowuje swój własny konkurs np. historyczny, czy na regionalną potrawę. Tym razem konkurs wymyślili uczniowie z ZSLiZ nr 2.

- W spotkaniu uczestniczyły reprezentacje „Ekonoma”, „Norwida”, „Handlówki”, „Leśnika”, „Żeroma”, „Rzemiosł”, „Mechanika”, nie zabrakło uczniów z Sobieszowa. Chcieliśmy pokazać jak oryginalnie można przybrać wigilijny stół. Każda ze szkół, która zgłosiła się do konkursu musiała zaprezentować swój własny pomysł na świąteczne nakrycie. Oceniane były wrażenia ogólne, nawiązanie do tradycji, walory estetyczne, dobór produktów i zastosowanie technik dekoracji – powiedziała Edyta Rząsa, koordynator z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2.

Nie zabrakło szopek, choinek, suszonych owoców, sianka, szyszek, pierników, a nawet Pisma Świętego. Warto podkreślić, że wielu uczniów szkół gastronomicznych ma praktyki właśnie w Restauracji „Bosman”.

- Konkurs jest już trzecim etapem projektu „Moja mała ojczyzna”. Liczymy na mobilizację szkół, aby włączały się w akcję. W każdej szkole powstaje plan zwiedzania okolicy, uczniowie zbierają punkty i otrzymują odznaczenia, zieloną, srebrną i w tym roku złotą – dodała Kazimiera Pitera z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych, koordynator projektu „Moja mała ojczyzna”.

Pierwsze miejsce w konkursie wywalczyły Weronika Kretkiewicz i Angelika Górecka z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze, pod opieką Agnieszki Pacek. Za nimi uplasowali się Natalia Przygoda i Tomasz Janiczak z Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych, pod opieką Elżbiety Owczarek. Trzecie miejsce zajęły Marta Kopacz i Aldona Jamro z Zespół Rzemiosł Artystycznych, pod opieką Krzysztofa Raczka. Wyróżnienie zdobyły Elżbieta Gałęska i Katarzyna Sikorska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, pod opieką Agnieszki Słowik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
496
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group