Sobota, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 9168
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyjątkowy koncert w Jeleniej Górze–Cieplicach

Sobota, 1 stycznia 2022, 11:10
Autor: Organizator
Jelenia Góra: Wyjątkowy koncert w Jeleniej Górze–Cieplicach
Fot. Archiwum Organizatora
Stanisław Karpiel Bułecka i Szymon Chyc Magdzin z zespołem Góralscy Kolędnicy 5 stycznia o godz. 19:00 w Parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. PCK w Jeleniej Górze Cieplicach przedłużą klimat świąt i zaprezentują utwory z albumu „Idjimy tu idjiymy”.

Wydarzenie organizowane pod patronatem Marzeny Machałek – wiceminister Edukacji i Nauki to okazja do wysłuchania ponadczasowych kolęd i pastorałek, wśród nich „Na Kondrackiej holi” „Przybieżeli do Betlejem”, „Przy hornej dolinie”, „Wśród nocnej ciszy”, „Ej Malućki” i wielu innych.

Koncert poświęcony jest pamięci, niedawno zmarłej Joanny Krudys – 21-letniej studentki jednej z wrocławskich uczelni, II roku AWF – pochodzącej z Jeleniej Góry, angażującej się w wiele inicjatyw, jak również wspierającej grupy parafialne. Regulamin uczestnictwa w wydarzeniu wkrótce pojawi się na stronie Parafii PCK. (http://parafiambm.jgora.pl/)

Projekt „Kolędy i pastorałki na góralską nutę” to idea dwóch członków grupy Future Folk – wokalisty Stanisława Karpiela-Bułecki oraz Szymona Chyc-Magdzina (skrzypce, śpiew). Publiczność będzie miała możliwość posłuchania i zobaczenia na żywo dwójki przyjaciół w towarzystwie wybitnych, podhalańskich muzyków w zupełnie innej odsłonie. Wrażeń dostarczą także dźwięki takich instrumentów, jak kontrabas, skrzypce, akordeon, altówka, a przede wszystkim basy podhalańskie.

W składzie sześcioosobowej kapeli zarejestrowano całą płytę „Góralscy Kolędnicy - Idjimy tu idjiymy”. Wydawnictwo zawiera jedenaście utworów, w których gościnnie zaśpiewali Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus, Piotr „Lolek” Sołoducha (Enej) oraz bliscy i znajomi inicjatorów projektu – Robert Czech, Piotr Trebunia Tutka, Krysia, Kasia i Antek Chyc - Magdzin. Album promowany jest serią kilku koncertów na terenie Dolnego Śląska i nie tylko.

Twoja reakcja na artykuł?

102
82%
Cieszy
2
2%
Hahaha
5
4%
Nudzi
5
4%
Smuci
1
1%
Złości
10
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
562
Tak
87%
Nie
8%
To zależy od pogody
6%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – magia w centrum Uzdrowiska
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – gwarny Plac Piastowski
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – mapping na Teatrze
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – Opał i Gibbs na scenie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group