• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 16:13
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 6071
  • Zalogowanych: 8
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wyjątkowa "Calineczka" dla dzieci z SP 13

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 czerwca 2017, 14:27
Aktualizacja: 15:51
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Dniu Dziecka uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 13 w Jeleniej Górze mieli okazję zobaczyć rodziców i pracowników swojej szkoły w przedstawieniu pt. "Calineczka". Podobnie jak przed rokiem, dorosłym udało się zaskoczyć dzieci, a uśmiechy towarzyszyły małym widzom przez cały występ.

Wśród szkolnych aktorek była Marta Nowińska, która podołała wyjątkowemu zadaniu, bowiem poprzedniego dnia - tuż przed próbą generalną okazało się, że musi zagrać dwie role, ponieważ jeden z rodziców trafił do szpitala. Mama dwóch uczennic (z klasy III i VI) podołała wyzwaniu i spektakl mógł się odbyć bez przeszkód – zagrała kobietę i kreta.

Pomysłodawczynią wyjątkowego uczczenia Dnia Dziecka była katechetka Wioleta Dąbrowska z SP 13. - Próby odbywały się wieczorem. Dzieci są ciekawskie, więc zachować to w tajemnicy to było nie lada wyzwanie – przyznała Elżbieta Kiełtyka, pracownica „Trzynastki”, która w tym roku wcieliła się w rolę autora bajki Hansa Christiana Andersena.

Tytułową rolę zagrała Monika Sikora, mama uczennicy z klasy VI. - To było trudne wyzwanie, bo duża rola do nauczenia i prawie cały czas byłam na scenie – wyznała „Calineczka”. Jak przyznaje, jej córka domyśliła się, że podobnie jak przed rokiem zagra w spektaklu, ale szczegóły były już tajemnicą do samego końca.

- Domyśliła się, bo mama za dużo znikała z domu, ale w końcu nie tylko dzieci dla nas grają, ale my możemy dla dzieci – wspominała z uśmiechem Monika Sikora.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Ropuch. 15-06-2017 22:53
Serdeczne podziękowania dla pani Wioli dobrego ducha tej całej ekipy, pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia. Wszystkim rodzicom za to, że się po prostu chciało. Myślę że śmiech dzieci w tym dniu był był dla nas największą nagrodą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group