Czwartek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 9716
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wygrana PiS, ale nie u nas?

Niedziela, 16 listopada 2014, 23:47
Aktualizacja: Wtorek, 18 listopada 2014, 7:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wygrana PiS, ale nie u nas?
Fot. Tomasz Raczyński
Wybory samorządowe za nami, trwa liczenie głosów w komisjach obwodowych. Póki co, możemy się opierać na sondażach ogólnopolskich, gdzie po ośmiu latach porażek najprawdopodobniej wygrało Prawo i Sprawiedliwość. W Jeleniej Górze pierwsze doniesienia z „małych” komisji wskazują, że dojdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich, w której spotkają się Marek Obrębalski i Marcin Zawiła.

- Nasze wyniki w Jeleniej Górze zawsze były słabsze od ogólnopolskich, ale jesteśmy optymistami – powiedział chwilę po godz. 21.00 Tadeusz Lewandowski, który dodał, że jego partia liczy na 8 mandatów do Rady Miejskiej oraz na 2 do Sejmiku.

- To są wyniki sondażowe. W Jeleniej Górze i na Dolnym Śląsku zupełnie inny jest układ sił politycznych. PiS w Jeleniej Górze ma zdecydowanie mniejszą moc niż w Polsce wschodniej. U nas wyniki będą inne i Platforma Obywatelska z Obywatelskim Dolnym Śląskiem wygrają – twierdził Marek Obrębalski, który liczy na 35 proc. dla komitetu, który reprezentuje.

- Opublikowane prognozy ogólnopolskie nie są budujące przede wszystkim dla tych, którzy byli liderami rankingów. Czekamy na oficjalne wyniki i wtedy się do nich ustosunkujemy – powiedział Piotr Paczóski (SLD).

- Jeżeli sukces PiS-u okaże się prawdą, to nie jest powodem mojej radości, dla naszego państwa to nie byłoby dobrze, jedną próbkę już mieliśmy. Nie sądzę, żeby PiS mógł zrobić w Jeleniej Górze podobny wynik - stwierdził Marcin Zawiła.

Film Telewizji StrimeoTV:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (127)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group