Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6678
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wygrali zaproszenia na koncerty festiwalu jazzowego

Piątek, 9 listopada 2007, 10:29
Aktualizacja: 11:47
Autor: JEN
JELENIA GÓRA: Wygrali zaproszenia na koncerty festiwalu jazzowego
Fot. Jan Zawadzki
Szczęście uśmiechnęło się do siedmiu naszych Czytelników, którzy dzięki Jeleniogórskiemu Centrum Kultury i naszemu pośrednictwu posłuchają Zbigniewa Namysłowskiego i Antoine’a Roney’a.

Podwójne zaproszenia na koncert Namysłowskiego trafią do Pauliny Dąbrowskiej–Raj oraz Marcina Herby. Wejściówki dla dwóch osób na występ Roney’a mogą odebrać: Barbara Barczykowska, Zbigniew Kaczorowski, Dominika Cholewińska, Elżbieta Polatowska oraz Jarosław Sokół. Gratulujemy! Nagrody czekają na Państwo w redakcji Jelonki, ul. Klonowica 9 w piątek do godz. 14. 30 oraz w sobotę w godz. 10 – 12.

Krokus Jazz Festiwal zaczyna się na dobre w piątek (niżej program imprezy). Za sobą ma już udany prolog,w którym w minioną niedzielę wystąpił przy licznej widowni światowej sławy multiinstrumentalista – Hiram Bullock (ur. 1955 w Osace – Japonia). Na początku lat 70 – tych przeniósł się z rodziną do Nowego Jorku i od tego czasu rozpoczęła się jego międzynarodowa artystyczna kariera.

Było to efektowne rozpoczęcie tej imprezy, którą zakończą występy innych nie mniej sławnych jazzmenów w najbliższy weekend.
Choć Hiram gra na wielu instrumentach, to jednak najchętniej na gitarze. Wydobywa z tego instrumentu niesamowite dźwięki, nawet poza progiem, a przy tym świetnie się bawi grą, wciągając do tego publiczność.

Ten mierzący prawie dwa metry potężny mężczyzna siadał, kładł się na scenie i podnosił się ze swoistym wdziękiem, nie przerywając gry i śpiewu popartego mocnym głosem. W efektownych improwizacjach, sięga po różne motywy, najchętniej rocka i kiedy się nieco w tym zagalopował, karcił siebie wymawiając wyraźnie słowo: jazz, przepraszając jakby publiczność, która przyszła głównie tego stylu muzyki słuchać.

Jednak jego brawurowe wykonanie kultowego utworu Jimmy Hendrixa – „Hey Joe” zupełnie inaczej, bo w szybkim tempie, zaparło dech w piersiach widowni. Nie mogło być inaczej, bowiem Hirama wspierali inni wirtuozi instrumentalni: Felton Crews (bass) i lider Walk Away – Krzysztof Zawadzki (perkusja).

Kto, gdzie i kiedy?
VI Międzynarodowy Krokus Jazz Festiwal – sala widowiskowa przy ul. Bankowej 28/30
9 listopada: godz. 15 – prezentacje konkursowe „Powiew Młodego Jazzu”, 20. – koncert Agi Zaryan z zespołem (bilety 20 i 40 zł), 22. – jam session z udziałem Patrycjusza Gruszeckiego (Quintet).
10 listopada: godz. 15. –dalszy ciąg przesłuchań konkursowych, 20. – koncert Antoine Roney z zespołem M.O. Trio (bilety 15 i 30 zł), 22. – jam session.
11 listopada: godz. 15. – dalszy ciąg przesłuchań konkursowych, 20. – ogłoszenie wyników, koncert laureatów i koncert Zbigniewa Namysłowskiego (Quintet) (bilety 20 i 40 zł), 22 – jam session.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group